Nic nie zapowiadało tego, że będziemy świadkami tego wydarzenia już w tym roku. Tym bardziej, że Windows Vista stał się wszechobecnym oprogramowaniem w nowych komputerach, w których był instalowany, niejednokrotnie wbrew woli kupującego, jako domyślny system operacyjny. Na siłę starano się zastąpić nim starszego, ale znacznie lepiej dopracowanego Windowsa XP, niestety bezskutecznie. Protestów użytkowników nie było końca, jako że Microsoft postanowił zaniechać wsparcia technicznego i aktualizacji XP. Ludzie coraz częściej przesiadali się z płatnego Windowsa na darmowe dystrybucje Linuxa. Firma Billa Gatesa, wielokrotnego lidera rankingu najbogatszych ludzi na świecie, nie poddała się jednak, czego efektem było nowe dziecko Microsoftu. 
Proszę państwa, proszę usiąść wygodnie i przygotować się, bo oto nadszedł czas na rewolucyjną zmianę. Windows XP znalazł wreszcie godnego następcę. Po wpadce z Vistą, największa firma komputerowa na świecie, Microsoft podnosi się z kolan, a oczom naszym ukazuję się nowy, w pełni wydajny system operacyjny, który zaciera złe wrażenie po swoim poprzedniku. 
Windows 7, bo tak brzmi oficjalna nazwa produktu giganta z Redmond, to system operacyjny mający raz na zawsze zastąpić niesławną Vistę, a przede wszystkim wprowadzić użytkownika do świata nowych, innowacyjnych technologii.

Pierwsze newsy o pojawieniu się nowego Windowsa można było usłyszeć w 2002 roku kiedy to jeden z prezesów koncernu Microsoft, zapowiedział że prawdziwa rewolucja w dziedzinie nowych technologii, nastąpi dopiero po wydaniu drugiego następcy systemu operacyjnego XP.
Premiera nowego software’u miała miejsce w roku 2007, ale oficjalna ostateczna wersja zostało dopuszczona do sprzedaży w sierpniu bieżącego roku. Nie trzeba było długo czekać aby okazało się, że nowe oprogramowanie dostarczy kilka miliardów dolarów na konta Microsoftu. A użytkownikom poprawi humor i przywróci wiarę w dobre oprogramowanie.
Co nowego w systemie:

Windows 7 łączy ulepszony interfejs graficzny Visty oraz wydajność Windowsa XP
Posiada zdecydowanie większą bazę sterowników do różnego rodzaju hardware’u
Aplikacje systemowe są w zdecydowany sposób poprawione
W znacznym stopniu ulepszone są rozwiązania sieciowe zarówno te domowe jak i pozwalające na dostęp do Internetu

Podsumowując, z rąk programistów Microsoftu wychodzi czasami arcydzieło, ale zwykle trzeba na nie poczekać i uzbroić się w cierpliwość.
Jak wiemy Microsoft ma w zwyczaju częstować nas systemami tymczasowymi, co udowodnił wprowadzając Windows Millenium między wersjami 98 a XP, oraz Vistę między XP a Windows 7.
Jestem ciekawy Windowsa 7, ale jeszcze bardziej jego następcy.