Hitem tegorocznych Emmy Awards były seriale “Mad Men” i “30 Rock”. Neil Patrick Harris prowadził ceremonię w nowatorski sposób. Rozpoczął od występu nutą “nie dotykajcie pilotów” skomponowanej przez Scotta Wittmana i Marca Shaimana, broadwayowskich twórców “Hairspray”. Harris przekonywał widownię aby przylepiła się do telewizorów i ściągnął uwagę na kilka gwiazd wieczoru. “Widzę legends galore, Lange, Barrymore. Ale jak - zwykle w następnej serii idola - nie widze Pauli Abdul!” - po czym kamera pokazała puste krzesło wśród widowni. Harris nominowany był za rolę drugoplanową w “Jak poznałem waszą matkę”.

Seria “Mad Men”, drugi raz z rzędu wygrała statuetkę za najlepszy serial obyczajowy. Z kolei “30Rock” stacji NBC, satyryczny obraz pokazujący telewizyjny show od środa, został uhonorowany trzy razy za najlepszą komedię. Z kolei Alec Baldwin odebrał swoją drugą już nagrodę dla najlepszego komediowego aktora, z rąk Roba Lowe. Baldwin zażartował : “Powiem wam szczerze, zamieniłbym to [statuetkę]żeby wyglądać jak ty!”. 
Toni Colette z “United States of Tara”, dostała statuetkę za najlepszą główną rolę damską w serialu komediowym. Colette gra tam matkę z osobowością wieloraką, (jest to w sumie rola poczwórna!). 
Kristin Chenoweth z “Pushing Diasies” (“Gdzie pachną stokrotki”) i Jon Cryer z “Dwóch i pół” otrzymali nagrody dla najlepszych ról drugoplanowych za komedią. Rozbawiły tłum przemówieniami. Chenoweth “Jestem bezrobotna teraz, więc chciałabym być w “Mad Men”. Lubię także “The Office” i “24”.” rozbawiając do śmiechu i łez, nawiązując do usuniętej już serii w której grała. “Dziękuję akademii gorąco, zwłaszcza, że show już nie leci na antenie”. Cryer stwierdził: “Kiedyś myślałem, że nagrody to tylko płytkie odzwierciedlenie czyjejś chwilowej popularności, ale teraz rozumiem, że są prawdziwą miarą wartości danej osoby jako człowieka”.

“Grey gardens” historia dwóch kobiet z rodziny Jackie Kennedy Onassis i adaptacja Dickensa “Little Dorrit”, wygrały za najlepszy film i mini serię. 
Serial “Family Guy” był pierwszą animowaną serią, która otrzymała statuetkę za najlepszą komedię od roku 1961 kiedy otrzymali ją “Flinstonowie“