Sport to zdrowie. To sposób na świetne samopoczucie, wyzwalanie endorfiny, odpowiedzialnej za szczęście, no i droga to świetnej sylwetki. Panuje przekonanie, że nie każda dyscyplina pasuje do kobiet, gdyż te kojarzone są z delikatnością, a sport to głownie hart ducha, ciała i rywalizacja. Oto kilka najbardziej kobiecych sportów, specjalnie dla przejmujących się owym przekonaniem, a chcących zadbać o swe ciało, zdrowo żyć. 

Jako sportową domenę kobiet przyjęto gimnastykę artystyczną. I nie jest to przypadkowe, gdyż jest to chyba jedyny sport wręcz zarezerwowany dla pań. Oddaje on wszelkie atuty kobiecości, grację ruchów, harmonię, lekkość, dystyngowanie, elegancję, a jednocześnie niesamowitą giętkość, elastyczność, wytrwałość. 

Za jeden z najbardziej pasujących do kobiet sportów uznaje się jeździectwo. Od wielu lat dżokejki darzy się szacunkiem i uznaniem. Jeździectwo pozwala na bliski kontakt z naturą, pozwala kobiecie wykazać się zarówno stanowczością w poskromieniu zwierzęcia, jak i czułością i delikatnością dla niego. 

Kolejny sport do łyżwiarstwo figurowe. Wariacja tańca, gracji, elegancji, ekstrawagancji – sztuka sama w sobie i to w zawrotnym tempie! To „właśnie w łyżwach kobieta może być naprawdę kobietą” twierdzą niektóre łyżwiarki. Trudno się dziwić – poza popisami elastyczności, która z pań nie uwielbia przyglądać się świecącym, niemal wieczorowym strojom łyżwiarek? 

Z gier zespołowych – siatkówka. Ostatnio wyjątkowo ceniony przez mężczyzn sport, gdyż poza refleksem panie mogą zaprezentować również pięknie wyrzeźbione ciała. Siatkówkę plażową uznaje się niemal jednogłośnie za najseksowniejszy sport. Słońce, skąpe bikini, kobiece ciało… chyba jednak trudno się panom dziwić.  

Na koniec tenis ziemny. Przede wszystkim kojarzony z tym, ze zawodniczki grają w sukienkach. Nie tak dawno głośno było o przeróżnych wariacjach tenisistek na korcie i to bynajmniej nie z rakietą. Za zawodniczkę o najbardziej śmiałych pomysłach uznaje się Serenę Williams. Mężczyźni przyznają, że lubią patrzeć, jak kobieta – kojarzona przecież z filigranowością – śmiało i silnie odbija piłkę, uderzając rakietą. Niektórzy wspominają tez o specyficznych odgłosach, które paniom zdarza się wydawać podczas wyjątkowo zaciętej rozgrywki i intrygujących reakcjach na zwycięstwo lub porażkę. 

Za subtelne i kobiece uchodzi też pływanie, które – jak wiadomo – ślicznie rzeźbi ciało. Za bardzo seksowny sport uznaje się z kolei m.in. wspinaczkę