Brytyjscy socjologowie przesłuchali powyżej 8 tysięcy kobiet w przedziale wiekowym od 25 do 50 lat w sprawie bardzo prostej i być może trochę banalnej. Pytanie dotyczyło znanych gwiazdorów - którego z nich kobiety najlepiej widziały by jako kochanka, przyjaciela, czy nawet męża. I oto się wyjaśniło.

No i okazało się, że największym powodzeniem cieszy się Brad Pitt. Nie zwracając uwagi, że przystojny 45-latek  ma żonę i sześcioro dzieci, Pitt został uznany za najbardziej seksownego faceta na całej ziemi.

Drugie miejsce zajął Daniel Craig. Nowy James Bond w porównaniu do swych poprzedników być może się zbytnio nie wyróżnia, lecz kobiety chyba zatęskniły po prawdziwym mężczyźnie.

Trzecie miejsce w kobiecych marzeniach zajmuję zagorzały kawaler i lowelas - George Clooney. Reputacja Casanovy jeszcze bardziej umocniła go na tym stanowisku.

Kolejnym przedmiotem pożądania jest Robbie Williams. Jak wynika, image “niegrzecznego chłopca” przyciąga do niego kobiety jak magnez.

Dalszą listę stanowią: Orlando Bloom - uroczy, wrażliwy romantyk, bohater - elf z trylogii “Władcy pierścieni”;  David Bechkam - sportowiec, już nie pierwszy rok utrzymujący się na wierzchołku listy najseksowniejszych mężczyzn; Richard Gere - nie zwracając uwagi na wiek, a ma już 59 lat, jest uosobieniem kobiecych marzeń; Johnny Depp - jako Jack Sparrow czy Edward Nożycoręki pokonał nie jedno serce damy. A do tego jeszcze wierny mąż i świetny ojciec. No i Tome Cruiz - pomijając przeróżne perypetie związane z sektą, zostaje wciąż tak bardzo pożądany