Podczas tegorocznego, międzynarodowego pokazu jachtów w Monako zaprezentowano superjacht Numptia. Jest to prywatny jacht, zaprojektowany dla 12 osób, o długości 70 metrów.Numptię budowano przez 3 lata w jednej z mniej znanych stoczni we Włoszech, Rossinavi Yachts. Design Studio Spadolini z Florencji zaprojektowało wygląd statku, a wystrojem zajęło się Salvagni Architetti z Rzymu. Wybór tak słabo znanych podwykonawców projektu jest zaskakujący, ale trzeba docenić fakt, że wykonali naprawdę doskonale swoje zadanie, tworząc pływające dzieło sztuki.

Według opinii ekspertów, oceniających łodzie w Monako, Numptia to superjacht zaprojektowany i wykonany perfekcyjnie, co jest niezwykle rzadko spotykane nawet w tej klasie łodzi.

Każdy najmniejszy drobiazg został specjalnie zaprojektowany dla tego statku, wszystko jest tu unikalne i niepowtarzalne, każdy detal mebli, każda klamka czy dziurka na klucz. Wyobraźcie sobie, że nawet jedwabne chodniki były specjalnie tkane w Tybecie, w łazience są marmury, w kuchni zaś kwarcowa nawierzchnia, a posiłki podawane na owalnym stole jadalnym pokrytym srebrem... To tylko kilka przykładów zapierających dech w piersiach luksuowego wystroju jachtu. Każdy detal został wykonany z najwyżeszej klasy materiałów, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii.Do dyspozycji pasażerów jest 6 luksusowych sypialni, kino, salon, czytelnia, łazienka, tarasy i SPA. Wszystko jest utrzymane w stylu łączącym tradycyjny luksus z nowoczesnością.

Właściciel chce pozostać anonimowy, wiadomo jednak, że jest to bussineman mieszkający równocześnie we Włoszech i Stanach Zjednoczonych.


Jeżeli Twoim marzeniem jest wypożyczenie tego superjachtu, to nie ma najmniejszego problemu. Wyczarterowanie Numptii na tydzień kosztuje 680 000 $. Wedle plotek wartość tego przybytku luksusu to około 85 milionów dolarów.


Autor: Natalia Kurantowicz