"Pokaż mi swój telefon, a powiem Ci, kim jesteś" - można powiedzieć w obecnych czasach, parafrazując klasyka. Smartfony to już nie tylko urządzenia służące do wykonywania połączeń czy pisania smsów - to wielofunkcyjne gadżety, które przez to, że są dostosowane do codziennego życia użytkownika, mówią bardzo wiele o nim samym.

Wiele osób w pierwszej chwili po przebudzeniu sięga po smartfona, i jest on też ostatnim przedmiotem jaki odkładają przed zaśnięciem. Przeczytajcie, jakie są najpopularniejsze aplikacje mobilne i zadecydujcie, czy zgadzacie się z tym, co zainstalowane programy mówią o właścicielu telefonu!

Rozrywkowe aplikacje mobilne, gry i "zabijacze czasu ". Ogromną część rynku mobilnego zalały proste, intuicyjne gry, wykorzystujące możliwości, jakie niosą ze sobą zaawansowane technologicznie telefony. Gry wykorzystują ekrany dotykowe i czujniki ruchu czy światła. Do najbardziej popularnych, które zdobyły niewiarygodną popularność, należy przykładowo gra Angry Birds. Zasada jest banalnie prosta - wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie, żeby wystrzelić jednego z ptaków w kierunku zabawnych, zielonych świnek, ukrytych za deskami, szklanymi ścianami czy kamieniami. Proste? Proste! A jakie wciągające. Nie bez powodu ta aplikacja mobilna ma wiele kontynuacji.

Innym przykładem aplikacji mobilnych które zdobyły popularność dzięki swojej prostocie jest gra Fruit Ninja, która polega na rozcinaniu pojawiających się na ekranie telefonu owoców przez przesuwanie po wyświetlaczu palcem. Mimo, że jedna gra trwa na ogół najwyżej kilka minut, to prawie nikt nie kończy na tylko jednej grze... Jeżeli taka aplikacja mobilna jest na waszym telefonie, można zaryzykować stwierdzenie, że używacie telefonu do popularnego "zabijania czasu" - może spędzacie dużo czasu w komunikacji miejskiej, albo musicie się czymś zająć na nudnym wykładzie? Głowa w "chmurze" - dla zapracowanych. Jeżeli na waszym telefonie można znaleźć aplikacje na telefon, które popularnie nazywa się "chmurami" do przechowywania danych, zapewne wiecie o czym mowa. To bardzo popularna forma przenośnych dysków, w które można wkleić swoje pliki, bez obciążania pamięci wewnętrznej telefonu.

Jedną z popularniejszych aplikacji mobilnych oferujących taką rozbudowaną formę pamięci jest Google Drive. Użytkownik może bezpłatnie wykorzystywać wiele wolnych gigabajtów, aby przechowywać w nich swoje dane czy programy, i mieć do nich dostęp prosto z telefonu. Nic dziwnego, że taką możliwość doceniły osoby wyjątkowo zapracowane czy studenci - pozwala to na szybkie katalogowanie i odnajdywanie potrzebnych prezentacji, slajdów, planów zajęć, organizerów czy innych plików, które wydrukowane zajęłyby pokaźne segregatory, a trzeba mieć do nich ciągły dostęp. W sam raz dla pracoholików!

Życie jak film, czyli soundtrack do rozmów telefonicznych

Jeżeli lubicie zaskakiwać swoich znajomych nowymi i ciekawymi pomysłami, a przy tym jesteście kreatywni, na waszym smartfonie pewnie znaleźć można aplikację Soundian. Pozwala ona na odtwarzanie w trakcie rozmowy dźwięków i muzyki pobranej z bazy programu. W praktyce pozwala to na nieograniczone możliwości urozmaicenia rozmowy - możecie wzbogacić opowiadany dowcip efektami dźwiękowymi jak z komedii, nadać dramatyzmu opisowi wypadku przez puszczenie rozmówcy dźwięku wypadku samochodowego, albo zakończyć informację o zdanym kolokwium przez dźwięki aplauzu. A może jesteście na wakacjach i chcecie wywołać w koledze zazdrość, mówiąc o tym, jak popijacie drinki z palemką leżąc na leżaku przed basenem, i urozmaicić tą opowieść puszczając odgłosy z Hawajów? Z pewnością jesteście w takim razie osobami z dystansem i poczuciem humoru.