Załóżmy, że jesteście obrzydliwie bogaci. Macie na koncie zbędny milion dolarów, który tak strasznie wam ciąży, że musicie go wydać. Ale co by tu kupić? Dlatego wychodząc Wam naprzeciw, prezentujemy listę najdroższych samochodów świata. Została ona przygotowana przez miesięcznik Forbes.

Listę otwiera Maybach 62 Zeppelin. Klasyczna limuzyna znanej prestiżowej marki. Cena – zaledwie pół miliona dolarów. Co on zatem ma, czego nie mają inne auta? Ot choćby np. eliminator nieprzyjemnych zapachów, które dochodzą z nawiewów (znany problem podczas stania w korku). Ale to przecież tylko (albo aż) luksusowa limuzyna. A co powiecie na coś ze sportowym duchem? Pagani Zonda Cinque Roadster, za milion i osiemset tysięcy. Tylko pięć sztuk tego modelu zostało przeznaczonych do sprzedaży. A może lubicie futurystyczny design? Jeśli tak, to polecamy Wam Koenigsegg CCXR. Prawie $2.200.000…

Lista jest nieco dłuższa, ale dominują na niej samochody o zacięciu sportowym albo luksusowe limuzyny z wieloma komfortowymi dodatkami. Któż nie chciałby się przejechać choć raz takim autem przez miasto?