Dla niektórych dobry samochód to taki, który dużo kosztuje. Nieważne, że nie zabierze na pokład całej rodziny. Nieważne, że jego bagażnik jest symboliczny. Ważna jest natomiast marka oraz cena. Zaprezentujemy wam w poniższym zestawieniu najdroższe samochody, ale takie, które są produkowane seryjnie.

Zacznijmy od modelu Bugatti Veyron. Jest to najdroższy dostępny w salonach samochodowych model. Cena to 1 700 000 dolarów. Najszybciej ze wszystkich aut rozpędza się do setki. Jednak jego szybkość maksymalna nie jest najlepsza. Ale czy posiadanie drugiego pod względem maksymalnej szybkości samochodu na świecie nie jest prestiżowe? 
Kolejny model to najdroższe Lamborghini. Model Reventon kosztuje o 100 000 dolarów mniej. Choć dostępny w salonie, jest wypuszczony w limitowanej edycji 20 egzemplarzy. Klasyka designu Lamborghini – futurystyczne i aerodynamiczne kształty dodają niespotykanego charakteru.

Schodzimy poniżej 1 miliona dolarów i napotykamy na Mac Larena F1. Kupimy go za 970 tysięcy dolarów. Samochód, który został zaprojektowany w roku 1994 nadal ma się dobrze. W swoim czasie był najdroższym samochodem świata.

Kolejne miejsce należy się Ferrari Enzo. Stylistyka nadwozia przywodzi na myśl bolidy F1, ale w ucywilizowanej wersji. I pomieści więcej niż jednego pasażera i to w dużo bardziej komfortowych warunkach.

Fani Porsche zapytają, gdzie ich ukochana marka? Proszę bardzo – Carrera GT. Jedyne 440 tysięcy dolarów.

Jeżeli zatem chcecie stać się posiadaczami jednego z najdroższych aut, musicie mieć na koncie minimum 500 tysięcy dolarów. Takie cacko przecież trzeba ubezpieczyć…