Łódź ma być gotowa za 2 lata i kosztować 140 milionów funtów. Jacht ma mieć ponad 130 metrów długości, łazienki wykończone w złocie i marmurze oraz sale gimnastyczne.
Będzie miał siedem pokładów, dwa lądowiska dla helikopterów i specjalną komorę na niewielką łódź podwodną - w Genui budowany jest najdroższy prywatny jacht świata.

W ubiegłorocznym rankingu tysiąca najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii Roman Abramowicz zajął 2. miejsce. Jego majątek dziennik „Sunday Times” wycenił na 10,8 mld funtów (19,2 mld dolarów).

Dla bogatych ludzi jachty, są jak samochody.
Bogacze uwielbiają się nimi chwalić, rywalizować między sobą co do wielkości oraz ilości ekskluzywnych dodatków na jego pokładzie.

Utrzymanie takiego jachtu, też sporo kosztuje.
Folta Roman Abramowicz,  której wartość wyceniana jest na blisko 370 mln dolarów, składa się z aż trzech jachtów: Le Grand Bleu  z lądowiskiem dla helikopterów i miejscem na kilka szybkich ślizgaczy, Ecstasea  z zaawansowanym systemem obrony przeciwrakietowej i mini łodzią podwodną, oraz Pelorus 118-metrowy jacht, największy z posiadanych przez Abramowicza.
W sumie utrzymanie tej flotylli kosztuje rosyjskiego biznesmena około 30 mln dolarów rocznie.