Po nich możemy poznać czy ktoś dba o siebie czy też nie. W czasie zimy zakrywamy je pod skarpetką i butami. Jednak w czasie lata chodzimy w sandałach, japonkach i już nie da się ich ukrywać. Jednak, co mają powiedzieć Ci, którzy od urodzenia mają dziwaczny kształt, 12 palców u stóp?!
Takie stopy wtedy szczególnie trzeba pielęgnować.
Gejsze specjalnie sobie zmniejszały, a tym samym zniekształcały stopy, aby wyglądać piękniej. W kulturze japońskiej im mniejsze stopy tym lepiej. Często kończyło się to kontuzjami na cały życie i wiele japonek przez te zabiegi już nigdy nie mogły chodzić. Na szczęście moda ta w kraju Kwitnącej Wiśni zanika.
Często lekceważymy nasze stopy nie wiedząc, że na nich znajdują się receptory, które odpowiadają za wszystkie narządy w naszym ciele.
Metoda zwana refleksoterapią, oparta jest na wykrywaniu bolesnych pól stopy, mających związek z odpowiednimi narządami wewnętrznymi. Wykrycie bolesności pola powiązane ze znajomością jego lokalizacji, odpowiadającej danemu narządowi pozwala stwierdzić, który z nich jest dotknięty chorobą.
Zapraszam do galerii poniżej, aby zobaczyć najdziwaczniejsze stopy!