Amerykańskie towarzystwo zrzeszające wydawców magazynów wybrało najlepsze okładki z 2015. American Society of Magazine Editors było jednomyślne i nagrodę główną przyznało Caitlyn Jenner za okładkę w „Vanity Fair” w lipcu. Reprezentantka świata ludzi transseksualnych wygrała zdjęciem „Call me Caitlyn”, wykonanym przez Annie Leibovitz, w kategorii: Gwiazdy i Rozrywka.

Kolejna nagroda w kategorii Lifestyl Kobiet została przyznana Reese Witherspoon za zdjęcie do „Glamour”, które wykonał Tom Munro.

Rihanna wygrała w kategorii Moda i Uroda okładką w Harper’s Bazaar. Fotograf Norman Jean Roy uczcił zdjęciem 40. rocznicę  powstania kultowego filmu „Szczęki”. Nie bez powodu gwiazda znalazła się na okładce w szczękach rekina.

Werdykty ASME podejmują najlepsi redaktorzy, dyrektorzy kreatywni i spece od fotografii. Organizacja przewidziała także możliwość głosowania przez czytelników i typowania własnych okładek. W wymienionych wyżej kategoriach zwycięzcy okazali się identyczni, poza kategorią Gwiazdy i Rozrywka. Amy Schumer na okładce GQ w stylizacji nawiązującej do „Gwiezdnych Wojen” w obiektywie Marka Seligera pokonała Caitlyn Jenner.