Ostatnio pisaliśmy o najlepszych miejscach do spędzenia wakacji nad polskim morzem. Dziś wybierzemy się w podróż po miejscach, gdzie jest o wiele cieplej, a pogoda jest gwarantowana. Wybierzmy się w północne rejony Afryki, na wybrzeże Morza Śródziemnego i Czerwonego.
Najpopularniejszymi krajami wakacyjnych wypadów w tych rejonach pozostają od lat Tunezja i Egipt. Mimo, że nie są to najbardziej egzotyczne kraje, relatywnie niewielka odległość od Polski czyni je bardzo popularnymi miejscami urlopów. Klimat jest raczej ciepły, a pogoda w naszym sezonie urlopowym – praktycznie gwarantowana. W lipcu i sierpniu opadów praktycznie nie ma, a średnie temperatury są na poziomie 25-27 stopni.

Same kraje są dość odległe kulturowo od typowych europejskich. Jest to zresztą zrozumiałe, bo są to kraje z przewagą wyznawców islamu. Należy pamiętać o kilku sprawach: jeżeli przyjdzie nam jechać w tamte okolice w trakcie ramadanu, pamiętajmy o powstrzymaniu się od jedzenia i picia oraz palenia papierosów w miejscach publicznych. Pamiętajmy też, że spożywanie alkoholu w miejscach publicznych (za wyjątkiem lokali mających licencję na jego sprzedaż i podawanie) jest zabronione. Kobiety powinny zwrócić uwagę na to, czy nie są zbyt swobodnie ubrane zwłaszcza, gdy wybierają się w miejsca kultu religijnego muzułmanów.

Poza tym Egipt i Tunezja to piękne państwa! Morze Czerwone to idealne miejsce do nurkowania - w wielu miejscach są prowadzone kursy nurkowania. Poza tym w tych krajach historia jest na wyciągnięcie ręki. Któż z nas nie chciałby zobaczyć piramid zbudowanych kilka tysięcy lat temu? W Egipcie znajdziemy też miejsca opisane w samej Biblii (choćby Góra Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał tablice z przykazaniami). Przyjemne z pożytecznym. A po wycieczce obowiązkowe kąpiele słoneczne i morskie… Dlaczego wakacje są tak krótkie?