Kiedy przychodzą wakacje i lato już w pełni, każdy zastanawia się nad tym, w jaki sposób spędzić wolny czas. Wakacje to okres sprzyjający podróżom i wypadom za miasto. Tradycyjnymi już miejscami wakacyjnych wyjazdów są: polskie morze, mazurskie jeziora bądź góry. Które miejsca zasługują na szczególną uwagę podczas planowania miejsca naszych wakacyjnych szaleństw?
Zacznijmy od Władysławowa i okolic. Te miejsca są jednymi z najbardziej popularnych kurortów wakacyjnych. W miarę spokojne poza sezonem wakacyjnym, w sezonie zamieniają się w gwarne i pełne wczasowiczów miasteczka. Władysławowo ma dość ładną plażę, w miarę szeroką i czystą. To samo możemy powiedzieć o sąsiednich miejscowościach, które wraz z Władysławowem tworzą jeden dość zwarty zespół miasteczek wypoczynkowych. Najgorzej pod tym względem wypada Jastrzębia Góra, położona na klifie. Wycieczka na plażę będzie więc owocować pokonywaniem wielu schodów. Ale i to ma swój urok! Będzie o czym opowiadać znajomym…

Kolejnymi polecanymi przez nas miejscami są Łeba i Ustka. Położone w niedalekiej odległości od Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie znajdziemy unikalne w skali Polski ruchome wydmy. Ostatnio pozytywnie wybijają się także okolice Darłowa i Jarosławca – infrastruktura turystyczna bardzo poprawiła się w tamtych rejonach.
Kolejne miejsca, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu wakacji to Kołobrzeg. Jest nieco większym miastem i może niekoniecznie czuje się, że jest to kurort typowo wakacyjny, aczkolwiek też ma swój urok i ma czyste, szerokie plaże. I na sam koniec coś z zachodniego skrawka Polski – Międzyzdroje i Świnoujście.

Oczywiście, każdy przy planowaniu musi wziąć pod uwagę własne preferencje. Kto oczekuje imprez i szaleństwa, prędzej wybierze Władysławowo czy Kołobrzeg zamiast nieco spokojniejszych miejscowości. Rodziny z dziećmi zaś powinny wziąć pod uwagę szczególnie czystość plaży i to, czy łatwo się na nią dostać.
A Wy gdzie najchętniej byście wyjechali?