Myszka jest komponentem, którego, tuż obok klawiatury, najczęściej używamy do wydawania polecenia naszej maszynie. Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest dobre dopasowanie myszki do dłoni oraz do wykonywanych funkcji. Dzisiaj przedstawimy Wam 5 myszek, które uważamy za godne polecenia.

Zacznijmy od produktu, który jest nietypowy. Połączenie myszki z touchpadem, pomimo posiadania de fecto jednego przycisku obsługa jest całkiem przyjemna. Mowa oczywiście o najnowszej myszce Apple. Magic Mouse może nie jest rewelacyjna, jeśli chodzi o ergonomię pracy, ale szpan (za pomocą designu) gwarantowany. Cena – ok. 70 dolarów.

Pozostajemy w kategorii „design” – następny produkt to Microsoft Arc Mouse. Mysz inspirowana łukiem jest prawie o połowę tańsza od poprzedniczki. Zbiera całkiem dobre oceny – jest lekka i nadaje się do typowej mobilnej pracy.

Kolejna w zestawieniu jest myszka znanego i specjalizującego się w ich produkcji Logitecha. MX 1100 to już kolejny produkt, który przoduje, jeśli chodzi o wygodę używania. Obudowa jest doskonale dopasowana do dłoni, myszka świetnie w niej leży, a użytkownik ma poczucie większej precyzji sterowania kursorem. Cena – ok. 70 dolarów.

Następna myszka to również Logitech. Tym razem jednak sterowanie komputerem przenosimy do 3 wymiarów. Logitech MX Air pozwala nam kontrolować zachowanie komputera za pomocą gestów wykonywanych w powietrzu. Jest to również najdroższa mysz w naszym zestawieniu – kosztuje około 110 dolarów.

And last but not least – propozycja Microsoftu dla graczy. Ci nie wymagają zazwyczaj wyszukanego designu. Dla nich precyzja jest najważniejsza. MS Sidewinder X8 oferuje bardzo wysoką rozdzielczość (4000 dpi) sensora. Cena – 90 dolarów.

W tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. 2 pierwsze myszki są idealne dla ceniących sobie design. Jeśli chodzi o wygodę w codziennej pracy – liderem będzie MX1100. Dla maniaków innowacji technologicznych idealny jest Air, a dla graczy polecamy Sidewindera