Bardzo często mężczyźni uważają, że kobieta w ogóle nie powinna siadać za kierownicą samochodu. Twierdzą, że w żadnym wypadku nie nadają się do bycia kierowcą . Za wszystkie błędy popełnione na drodze obwiniają właśnie je. Jednak są to wszystko stereotypy. Kobiety bardzo często są dużo lepszymi kierowcami od mężczyzn. Specjalnie trendu.pl zdecydowało się przygotować ranking najlepszych samochodów dla przedsiębiorczych kobiet, które są zarówno ekologiczne, funkcjonalne i designerskie. 

Honda Civic- przede wszystkim jest nietypowa wizualnie. Tym samym sprawia, że każdy na nią zwraca uwagę. Jednym się podoba, a inni nazywają ją ''ufo''. Jednak dla kobiet jest to idealny samochód, ze względu na swoje właściwości jezdne jak i komfort podczas jazdy. Nie można zapomnieć o jej funkcjonalności. W zasięgu ręki znajdują się wszystkie najważniejsze przełączniki. Honda Civic ze względu na swoje sportowe zacięcie jest idealnym samochodem dla każdej kobiety prężnie idącej przez życie. 

Alfa Romeo Mito- jest to samochód dla kobiet lubiących niezależność i elegancję. Dzięki niedużym rozmiarom bez najmniejszego problemu będzie można zaparkować w dowolnym miejscu i udać się na zakupy. Do tego opływowy kształt i krwisto czerwony kolor karoserii podkreślą jeszcze bardziej kobiecą drapieżność i delikatność zarazem. Bardzo ciekawe wnętrze i widoczne wskaźniki sprawią, że każda kobieta będzie czerpać prawdziwą przyjemność z jazdy. 

Fiat Bravo- chociaż Fiat przez lata nie miał opinii najlepszej marki samochodowej to w ostatnim czasie poważnie się to zmieniło. Nowy Fiat Bravo przykuwa uwagę swoją dynamiczną stylistką nawiązującą do Alfa Romeo. Jest to samochód dla każdej bizneswoman, która również jest szczęśliwą matką jednak za kierownicą chce się poczuć niezależnie. Do tego różne gadżety jak system Blue&Me, sprawiają, że smsy zostną przeczytane na głos. Na dodatek dzięki usb kobiety mogą słuchać swojej ulubionej muzyki z odtwarzacza mp3.  

Smart- idealny samochód dla kobiety, która chce być trendy i jest samotna. Dzięki swojej wielkości można nim zaparkować praktycznie wszędzie. Do tego ciekawa stylistka sprawia, że chociaż nie jest już to nowy samochód nadal wszyscy zwracają na niego uwagę. Idealny do jazdy po mieście, beznadziejny na wyprawy za miasto...

Mercedes Benz klasy E- samochód dla każdej kobiety, która ceni sobie komfort i przyjemność jazdy. Linia bardzo tradycyjna jak to zwykle bywa kiedy mamy do czynienia z samochodami Mercedes. Każda kobieta doceni przestronność wnętrza i komfort podczas jazdy. Chociaż nie jest to samochód trendsetterski to jednak na pewno pozostaniemy zauważone na ulicy. Na dodatek dzięki sporej przestrzeni nie musimy się martwić o ciągłe kłótnie dzieci. 

Jak widać kobieta odgrywa coraz większą rolę na rynku motoryzacyjnym. A Wam który samochód najbardziej odpowiada? Co jeszcze dodalibyście do naszego mini rankingu?