Jeśli czujecie, że opadacie już z sił i nie macie ochoty na nic, to powinniście wybrać się na zabiegi relaksacyjne w SPA. Nic nie poprawi nam humoru jak masaż, czy też kąpiel błotna, która ma kojący wpływ na naszą skórę i samopoczucie. Obecnie jest bardzo wiele różnych miejsc na świecie, które słyną z obiektów Premium, które najczęściej są usytuowane w ciepłych krajach. Dlatego postanowiłam przygotować ‘’top five’’ wśród SPA na całym świecie…

5 miejsce- Les Sources de Caudalie, Francja- wyjątkowość tego miejsca dostrzeże każdy wielbiciel wina. Choć wielu osobom mogłoby się wydawać, że alkohol jest dla nas szkodliwy… To jednak specjalna terapia oparta na zastosowaniu wina podczas masażu może być dla naszego ciała oraz duszy zbawienna….

4 miejsce- Lilianfels Blue Mountains Resort & Spa, Australia- ogromną zaletą tego ośrodka jest fakt, że jest usytuowany w Parku Narodowym, co sprawia, że w ciszy i spokoju możemy skupiać się na naszej regeneracji. Leczenie jest oparte na wierzeniach aborygenów oraz na ich naturalnych lekarstwach.

3 miejsce- Kamalaya Koh Samui, Tajlandia- To co wyróżnia ten ośrodek, to fakt, że jest usytuowany blisko jaskini buddystów, dlatego motywem przewodnim jest Buddyzm, oraz wiara w naturalną moc masażu. Piękna plaża, tropikalny las, oraz jedyna w swoim rodzaju atmosfera, sprawiają, że nie zapomnimy naszego urlopu przez długi czas…

2 miejsce- California Health & Longevity Institute, USA- połączenie rytuałów azjatyckich z nowoczesnymi terapiami, sprawia, że będziemy się czuć jak nowo narodzeni. A specjalne dania sprawią, że nie przybierzemy na wadze, tylko co więcej ją stracimy.

1 miejsce- Guerlain Spa The Waldorf-Astoria, Nowy Jork- to co charakteryzuje ten obiekt, to fakt, że jest usytuowany w samym centrum ‘’miasta, które nigdy nie śpi’’. Dzięki temu oprócz zabiegów relaksacyjnych, świetnej obsłudze oraz jedynemu w swoim rodzaju wystrojowi, możemy oddać się wszystkim urokom Nowego Jorku, w tym między innymi życiu nocnemu.
Myślę, że każdy z nas marzy o tego typu wakacjach…