Czy zastanawialiście się kiedyś, jak mógłby wyglądać i działać najmniejszy telefon na świecie? Jest już pewna wizja, która została wykreowana przez Kempler & Strauss. Otóż telefon należy podzielić… na 2 elementy…

Zapytacie, jak to możliwe? Otóż wymyślono, że osobnym modułem będzie niewielka, bezprzewodowa słuchawka (coś na kształt obecnych zestawów Bluetooth). Reszta będzie zamknięta w zegarku zapiętym na nadgarstku. Za pośrednictwem zegarka będziemy mogli sterować funkcjami tego ciekawego telefonu. I najciekawsze jest to, że będzie można w nim przechowywać obrazki czy muzykę! Przewidziano, że będzie on miał 4 GB wbudowanej pamięci, a komu to nie wystarczy, będzie mógł sobie dołożyć kartę microSD.

Model ten podobno ma kosztować około 200 dolarów. Jak na tak ciekawy i gadżeciarski telefon, nie jest to dużo. Najbardziej jednak ciekawą sprawą jest to, w jaki sposób będzie można oglądać multimedia. Słuchawki stereo na Bluetooth już nie są niczym dziwnym, aczkolwiek oglądanie obrazków bądź filmików na tak małym ekraniku będzie dla oka męczące. Ale sama idea jest przyszłościowa!