Jeszcze dobrze nie skończyło się lato, a my już znamy najgorętsze trendy w butach na sezon wiosenno-letni 2010. Projektanci naprawdę nas zaskoczyli! W przyszłym letnim sezonie będą królowały trzy najistotniejsze trendy „motywy zwierzęce”, „sznurowanie” oraz „kokardki”.


1. Motywy zwierzęce
Podobnie jak w ubraniach, również w butach królują motywy zwierzęce. Jednak nie w postaci wzoru, tylko motyli. Anna Sui zainspirowała się ulubionym owadem piosenkarki Mariah Carey, czyli motylkami. Projektanta użyła je zarówno w formie butów noszonych przez rzymskich legionistów, czyli gladiatorek, jak również w platformach z odkrytymi kostkami.
2. Sznurowanie
Wiązane buty na każdy sposób to gorący trend. Na sezon wiosna/lato 2010 buty zostały obwiązane w taki sposób, aby przypominały skrzydła motyla po bliskim przyjrzeniu się. Gladiatorki są lekkie i przewiewne, w końcu składają się z samych cienkich paseczków i podeszwy. Tak jak w zeszłym sezonach, gladiatorki są udekorowane ćwiekami.
3. Kokardki
Ta wiadomość na pewno ucieszy Lady Gaga. Matthew Williamson przygotował na sezon wiosna/lato 2010 buty z kokardkami. Szpilki mają odkryte palce, ale za to długość botek, sięga do kostek. Są dwie wersja butów. Na jednej, na samej górze są obwiązane kokardami, wykonane z tego samego materiału, co reszta butów. Inne mają za to kokardkę z tyłu, w kolorze kontrastującym do całej reszty szpilek.

Motylki, kokardki wcale nie oznaczają, że moda na dziewczęcość wraca, wręcz przeciwnie. Motylki są dopełnione przez ćwieki, a kokardki przez wysokie, ostre szpilki. Buty mimo delikatnych motywów są bardzo kobiece i wyraziste.