Sezon jesień-zima 2009 prezentuje nam się bogato, zwłaszcza w tym, co nosimy na nogach. Cały czas modne są buty, które kupiłyśmy w zeszłym roku (uff!), a do tego dochodzą najmodniejsze fasony, więc jest w czym wybierać. Projektanci naprawdę dali popis i uwolnili swoje fantazje, dzięki czemu każda z nas, niezależnie od wzrostu, masy ciała czy kształtu figury znajdzie coś dla siebie. 
Wiązane buty na każdy sposób to gorący trend. I nie ograniczamy się tylko do wiązanych czółenek, które są już modne od poprzedniego sezonu, ale idziemy o krok dalej i wybieramy kozaki wiązane na całej długości.

Jeśli już zaczynałaś się bać, że urocze i szalenie modne w poprzednim sezonie botki odchodzą do lamusa, to mam dobrą wiadomość! Wciąż są bardzo modne i nie może zabraknąć ich w garderobie. Tylko, że w tym roku mile widziany będzie przy nich fantazyjny obcas lub suwak.
Ćwieki przemycone z punkowego stylu zagościły nie tylko w naszych szafach, ale także na burtach. Jest ich mnóstwo. Tak odważne buty są w stanie odmienić najnudniejszą i najprostszą kreację. 
Platformy? Koniecznie! Bezkarnie możemy dodać sobie centymetrów! I nie tylko wysokimi obcasami i koturnami, ale także platformami. Modne w czółenkach, botkach i kozakach, są po prostu wszędzie gdzie tylko mogą.

Buty już od kilku sezonów są prawdziwym dziełem sztuki. Często zupełnie odbiegają od przeznaczenia butów i są przerostem formy nad treścią. Nie można jednak odmówić projektantom kreatywności, bo niektóre modele naprawdę mogą być określane jako „cuda architektury”- takie awangardowe butki to już nie tylko element pokazów mody, ale także codzienny widok. Jeśli z zazdrością patrzyłaś na modelki, to już nie musisz. Możesz natomiast szybko pobiec do sklepu i uzupełnić garderobę o taki model butów.
Jeśli któraś z Was miała wątpliwości czy można zakładać rajstopy do butów typu peep-toe (z odsłoniętymi palcami), to w tym sezonie dostałyśmy ostateczną odpowiedz. Jesienią, mimo lekkiego chłodu, pokazujemy stopę jak najczęściej. A stopę otulają oczywiście rajstopy najlepiej takie, które nie mają szwów na palcach.