29 lutego 2012 roku, ogłoszono kolejnych artystów którzy wystąpią na Open’er Festival, taka możliwość jest raz na cztery lata, więc mamy szczęście ;)

Bloc Party

Pierwszą z gorącej zapowiedzianej piątki jest angielski rockowy zespół Bloc Party. Po raz pierwszy zagrali na Open’erze w 2007 roku. Mimo, że przez ostatnie lata nie koncertowali i nie nagrywali, nadal są jednym z najważniejszych brytyjskich zespołów ostatniej dekady. Grupa pojawi się w Gdyni w ramach promocji nowego, jeszcze nie zatytułowanego albumu, którego premiera przewidziana jest na lato.

Public Enemy

Drugimi artystami, którzy wystąpią to Public Enemy. Obok Run-D.M.C. jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów na scenie rapowej i hiphopowej. Formacja od zawsze przekazywała swoje zdanie na kontrowersyjne tematy. Rick Rubin był bardzo zaangażowany w uświadamianie czarnej ludności z USA, przy jednoczesnym i nieustannym krytykowaniu polityki rządu swego kraju wobec kolorowej mniejszości.

Gogol Bordello

Kolejną grupą, która odwiedzi festiwal to Gogol Bordello czyli nowojorski zespół muzyczny grający żywiołowego punk rocka z domieszką muzyki cygańskiej. Tworzy go ośmiu imigrantów, głównie z Europy Wschodniej.

Janelle_Monae

Janelle Monae uznawana przez niektórych za nową Grace Jones jest czwartą zapowiedzianą gwiazdą wydarzenia. To amerykańska piosenkarka, tancerka, autorka tekstów oraz performerka. Łączy ze sobą takie style muzyczne jak soul, jazz, rnb, hip hop i punk.

Nosowska

Ostatnią artystkom z dzisiejszych niespodzianek jest polska, fantastyczna wokalistka ostatnich 20 lat, Nosowska. Wokalistka ze swoim UniSexBand wystąpi na Open’erze po raz pierwszy, w ramach promocji najnowszego album „8”. Ostatni krążek piosenkarki ukazała się we wrześniu 2011 roku i była promowana singlem „Nomada”.


Autor: Joanna Zawadzka