Nie trzeba nikogo przekonywać, że piękne, lśniące zęby są podstawą wizerunku człowieka sukcesu. Nie wystarczy być modnie ubranym i posługiwać się najnowszym modelem telefonu, by przekonać do siebie rozmówców w kontaktach biznesowych. Troska o piękny uśmiech jest w cenie, zatem warto dokonać przeglądu najnowszych trendów w akcesoriach, które mogą być przy budowaniu pozytywnego wizerunku niezwykle pomocne.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że codzienne szczotkowanie nie powinno ograniczać się wyłącznie do czyszczenia szkliwa. Aby skutecznie uniknąć ryzyka wystąpienia paradontozy i innych chorób przyzębia koniecznie należy czyścić także przestrzenie międzyzębowe. Służą do tego nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe, a także najskuteczniejsze i najwygodniejsze w użyciu irygatory oraz flossery. Jak działa irygator do zębów? Oczyszcza trudno dostępne dla zwykłej szczoteczki przestrzenie międzyzębowe za pomocą strumienia płynu pod ciśnieniem lub mieszanki wody i powietrza. Niegdyś zabieg czyszczenia miejsc na styku zębów był możliwy tylko w gabinecie dentystycznym, dziś sklepy stomatologiczne oferują profesjonalne, a jednocześnie łatwe w użyciu irygatory w przystępnych cenach. Wybór modeli jest naprawdę szeroki, a większość dostępnych na rynku irygatorów charakteryzuje estetyczny design, czego przykładem może być linia produktów Philips Sonicare.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, niezwykle pomocnym w codziennej trosce o zdrowe zęby i dziąsła, jest elektryczna szczoteczka do zębów. Wybór odpowiedniego modelu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, gdyż oferta sklepów dentystycznych jest bardzo szeroka – od szczoteczek obrotowych po szczoteczki soniczne i ultradźwiękowe. Co je charakteryzuje? Najprostsze modele szczoteczek poruszają się rotacyjnie (z boku na bok), bardziej zaawansowane modele wykonują również ruchy w przód i w tył. Szczoteczki soniczne poruszają się znacznie szybciej (od 30 do 40 tysięcy ruchów na minutę) także wzdłuż przestrzeni międzyzębowych, co jest niezwykle istotne przy profilaktyce próchnicy i chorób przyzębia (znaczna większość ubytków leczonych przez dentystów znajduje się na styku dwóch zębów). Dzięki użyciu takich szczoteczek codzienne czyszczenie zębów jest znacznie dokładniejsze i mniej inwazyjne niż przy zastosowaniu zwykłej szczoteczki manualnej lub obrotowej. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele to szczoteczki ultradźwiękowe, które działają podobnie, jak szczoteczki soniczne, lecz dodatkowo emitują ultradźwięki rozbijające łańcuchy bakterii. Takie urządzenia są szczególnie polecane osobom chorującym na paradontozę i infekcje dziąseł.

Które ze szczoteczek elektrycznych są szczególnie trendy? Z pewnością soniczne szczoteczki wybielające, których włosie porusza się niezwykle szybko, co znacznie wpływa na utrzymanie nieskazitelnej bieli zębów, a jednocześnie są bardzo delikatne dla szkliwa i dziąseł. Najszybsza, a do tego charakteryzująca się wyjątkowo estetycznym, nowocześnie minimalistycznym designem, jest szczoteczka WhiteWash SW1000. Można się w nią zaopatrzyć, podobnie jak w szeroki wachlarz innych modeli szczoteczek elektrycznych, w profesjonalnych sklepach stomatologicznych stacjonarnych lub internetowych.

Zdrowe, piękne zęby zawsze będą w cenie, nic zatem dziwnego, że codzienna higiena jamy ustnej znacznie wpływa na poprawienie wizerunku poprzez gwarancję nieskazitelnej bieli oraz świeżego oddechu. Dzięki dostępności na rynku nowoczesnych gadżetów dentystycznych troska o białe zęby staje się trendy, a najpopularniejsze modele zaawansowanych technologicznie szczoteczek sonicznych i irygatorów do zębów z pewnością świadczą o klasie ich użytkowników.