Żyjemy coraz szybciej i intensywniej. Często brakuje nam czasu na odpoczynek czy zadbanie o siebie. Potrzebujemy pomocy na wielu płaszczyznach. Idealną odpowiedzią na nasze potrzeby są aplikacje na smartphony. Mobilni strażnicy diety, osobiści trenerzy czy styliści to tylko jedne z popularniejszych programów, które co miesiąc możemy pobrać z App Stor czy Google Play.

Wraz z erą smartfonów nieustannie pojawia się wiele interesujących propozycji dla posiadaczy komórek. Po smartphony i tablety sięga coraz szersza grupa użytkowników Internetu. Nie ma w tym nic złego, o ile dyspozycji zainteresowanych oddamy pożyteczne programy, które pozwolą im wprowadzić korzystne zmiany w życiu. Aplikacje na komórkę mogą stanowić nieocenioną pomoc. Zwłaszcza w planowaniu treningu, zarzadzaniu swoją dietą czy motywowaniu do wprowadzania zmian. Aplikacje zarówno bezpłatne jak i te odpłatnie oferują szereg ciekawych funkcji, które służą nam w codziennym życiu. Telefony przestały jedynie dzwonić, wysyłać smsy i robić zdjęcia. Przenośnie urządzenia mogą nam pomóc w zmianie stylu życia na zdrowy.

Największa popularnością cieszą się aplikacje treningowe. Niektóre z nich jak Nike+ Runnig wspomagają nasz codzienny jogging. Wyświetlają trasy biegowe na mapie, pozwalają śledzić postępy i motywują do dalszych ćwiczeń. Inne takie jak Endomondo Sports Tracker oferują nieco więcej. Zliczają dystans, tempo, prędkość i wydatek energetyczny nie tylko biegających, ale także spacerujących jeżdżących na rowerze, rolkach a nawet na nartach. Dla bardziej zaawansowanych dostępne są odpłatne wersje premium. Każdy, kto regularnie uprawia sport śledzić swoje postępy i dzielić się osiągnięciami z szerszym gronem odbiorców. Aplikacje mobile to umożliwiają.

Wraz z programami dla trenujących pojawia się coraz więcej aplikacji mobilnych służących zdrowemu żywieniu. Na rynku znajdziemy liczniki kalorii, automatyczne listy zakupów czy kalkulatory, które wyliczą nasze BMI. Jednak to kropla w morzu potrzeb. Żeby właściwe zarządzać swoim planem żywieniowym potrzeba czegoś więcej. Idealnie sprawdzają się aplikacje oferujące diety odchudzające, układanie przez specjalistów w tej dziedzinie. Nowym i wysoko ocenianym programem jest DietMap. To nie tylko plany żywieniowe diety zbilansowanej, bezglutenowej czy wegetariańskiej. To także ogromna baza produktów, potraw i smacznych przepisów. To także możliwość wymiany posiłku, stworzenia własnego dodania go do diety. Program jest intuicyjny i pozwala na swobodne zmiany, niewpływające na efekty odchudzania. To absolutny hit, który powinien wypróbować każdy, kto pragnie zdrowo chudnąc i dbać o swoją dietę.

Projekt Dietmap jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą