Jeśli lubisz sporty wodne od windsurfingu przez nurkowanie aż po kitesurfing- wybrzeże Czarnogóry będzie idealne! Dla miłośników pływania warunki są również niezwykle sprzyjające, Adriatyk to ciepłe, bajecznie lazurowe morze. 
Zarówno wielbicieli spokojnego wypoczywania na plaży, jak i turystów żądnych przygód czarnogórskie miasteczka nie rozczarują.

Historia Montenegro to ciąg krwawych wojen , rozpoczynający się już w średniowieczu. To pasmo narodowowyzwoleńczych walk i patriotycznych zrywów- mieszkańcy są dumni ze swojego malutkiego, ale pięknego kraju i pamiętają o trudzie, z jakim go zdobywali i bronili.

Podgorica, Banja Luka, czy Budva pamiętają dawne czasy i przechadzając się tamtejszymi wąskimi uliczkami czar historii jest magnetycznie obecny. 
Stara zabudowa, budynki z kamienia- to wszystko stanowi o niewątpliwym uroku tego bałkańskiego państwa.

Kiedy już znudzi nam się krystalicznie czysta, lekko falująca woda i piaszczyste, złote plaże, możemy wybrać się na wycieczkę w góry. Góry schodzące do morza…Góry o ostrych stokach, ze wspaniałymi rzeczkami, potokami i jeziorkami. Góry, na których spotkać możemy najwspanialszych , najbardziej życzliwych ludzi- górali. To oni stanowili od wieków fundament Czarnogóry. I to oni najzacieklej wojowali.

W sezonie wiosenno-letnim nie zaskoczy nas deszcz, możemy się cieszyć natomiast słońcem i wysoką temperaturą.