Skrajności to typowy syndrom XXI wieku. Ludzie stają cię z dnia na dzień niezwykle bogaci. Równie łatwo można jednak upaść. Przykładem jest postać Hanny Smoktunowicz, która nie dość, że pozostaje bezrobotna, zmuszona będzie zapłacić karę w wysokości 200 tysięcy PLN na rzecz TVP. Z drugiej strony jej partner, Tomasz Lis pracując dla publicznej telewizji zarabia około 100 000 PLN / miesiąc.

Skrajności dotyczą również zdrowia gwiazd i zwykłych ludzi. Z jednej strony mamy wyraźną tendencję do tycia. Z drugiej niewyobrażalną anoreksję. Jessica to pewna mała dziewczynka, która boryka się z ogromnym problemem nadwagi. Jej mama, która jest równie puszysta, ze wzruszeniem opowiada o problemach córki. Jedynym wysiłkiem dziewczynki jest podnoszenie jedzenia. Świat jest na tyle szalony, że podczas gdy społeczeństwa zachodu nie mogą poradzić sobie z nadwagą, miliony osób zamieszkujących trzeci świat, cierpią głód.

Wracając do problemu wagi społeczeństw zachodu, niewątpliwą winę ponoszą media, które narzucają nienaturalne standardy. Całość podsycana jest przez reklamy, które wysyłają jasny przekaz w stylu, dzięki temu produktowi schudniesz 5 kilogramów w dwa tygodnie. Słysząc podobny spot, pogrążamy się w depresji podjadając coś, aby poprawić sobie humor, albo przestajemy zupełnie jeść

Pamiętacie Jessikę, śmiertelnie otyłą dziewczynkę? Obejrzyjcie film >>

Anoreksja - video szok

Anoreksja - reality video