Kobieca torebka to najważniejszy dodatek, no może tylko buty rywalizują z nią o palmę pierwszeństwa. Torebki nie tylko służą paniom do transportu całej masy niezbędnych przedmiotów, które w przedziwny sposób zmieniają swoje miejsce przeznaczenia. Ileż to dowcipów powstało o pojemności kobiecych torebek czy gubieniu kluczyków w jej przepastnych czeluściach. Torebki mogą być także niewielkie i nastawione wyłącznie na podkreślenie charakteru jej właścicielki.


W galerii zdjęć znajdziecie wybrane przykłady torebek, jakie znalazłam wśród zdjęć z ostatnich fashion weeków. Największym trendem są torebki wzorowane na kształt innych przedmiotów, nawet tych codziennego użytku. Chociażby oryginalna torebka-koperta, zaadresowana i opatrzona znaczkiem. Nota bene, określenie kopertówka nabrało dosłownego znaczenia.

Poza tym torebki mogą być w każdym kształcie, nawet ponętnych czerwonych ust, małego konika czy okrągłego i żółciutkiego słoneczka. Napisy, napisy i jeszcze raz napisy zawładnęły kobiecymi torebkami. Panuje pełna dowolność, ważne, żeby krótko i na temat. Geometryczne wzory i pop art to kolejny widoczny trend.

Mnie zachwyca ta różnorodność form, a jak Wam się podoba?