„The Amazing Spider-Man” jest kolejną grą w której możemy wcielić się w postać Człowieka-Pająka, będącą wynikiem starań koncernu Activision oraz ekipy studia Beenox, mającego już w swoim dorobku takie tytuły jak „Spider-Man: Shattered Dimensions” czy „Spider-Man Edge of Time”. Za produkcję odpowiada jednak nowy zespół deweloperski, który nie uczestniczył w pracach nad wcześniejszymi produkcjami.

the_amazing_spiderman_1_400

Gra została wydana wraz z premierą filmu „Niesamowity Spider-Man” reżyserii Marka Webba, będącego rebootem trylogii przygód Człowieka-Pająka podpisanej przez Sama Raimiego. Twórcy „The Amazing Spider-Man” zdecydowali się przedstawić graczom fabularnie odrębną historię, dlatego mimo podobieństw w prezentacji miejsc i postaci trudno mówić o wiernej adaptacji. Akcja gry toczy się bowiem po wydarzeniach przedstawionych w filmie.

the_amazing_spiderman_2_400

Miejscem rozgrywki  jest stojące w obliczu zagłady miasto Nowy Jork. Fantastyczna oprawa graficzna i odwzorowany z niezwykłą dokładnością Manhattan powinny zaspokoić nawet najbardziej wymagających graczy. Wcielając się w postać Petera Parkera będziemy mieli okazję stanąć do walki z wieloma nowymi przeciwnikami (Scorpion, Iguana, Rhino, Vermin) jak i skorzystać ze wszystkich jego pajęczych umiejętności: wspinać się po ścianach, skakać z dachów drapaczy chmur, kołysać się na pajęczynach czy dokonywać wielu spektakularnych akrobacji.

the_amazing_spiderman_3_400

Rozgrywka ukazana jest z perspektywy trzecioosobowej (TTP) i odznacza się dużą dynamiką. Twórcy odeszli od kreskówkowej stylistyki poprzednich tytułów z serii i, jak w przypadku najnowszej odsłony „Batmana”, postawili na zdecydowanie bardziej realistyczną oprawę wizualną. „The Amazing Spider-Man” oferuje kilka trybów rozgrywki, w tym innowacyjny „akrobatyczny”, pozwalający na wykonywanie szczególnie widowiskowych ewolucji.

Polska premiera gry datowana jest na 10 sierpnia.

the_amazing_spiderman_4_400

Poniżej prezentujemy zwiastun gry „The Amazing Spider-Man”:
http://www.youtube.com/watch?v=C8fWqqE0ErA

Autor: Maciej Tarasiewicz