Plotki na temat kolejnej gry MMO, nad jaką pracuje Blizzard, pojawiły się pierwszy raz w grudniu 2007 roku, kiedy to studio szukało utalentowanych ludzi do pracy nad tym projektem. Od tego czasu, a jak wiadomo nadal nic konkretnego o projekcie nie zostało powiedziane, informacje o trwających właśnie pracach nad kolejnym projektem studia były wielokrotnie potwierdzane.

Na łamach serwisu wspominaliśmy o sprawie kilkukrotnie, pisząc chociażby, że gra nie ma nic wspólnego z World of Warcraft, projekt będzie świetny oraz, że sam proces tworzenia tego typu gier jest wyjątkowo ciężki.

Dzisiaj na temat niezapowiedzianej jeszcze gry MMO pojawiły się kolejne informacje, jakie podał Tom Chilton podczas wywiadu udzielonego serwisowi Videogamer. Tom informuje bowiem, że Blizzard prowadzi prace nad grą już od kilku lat, a dotychczasowe efekty wprawiają go w ekscytację.

W sumie widziałem wiele z tego projektu. Biorę w nim udział już od długiego czasu. Ale zdecydowanie nie mogę na jego temat powiedzieć nic więcej. Nie mogę zdradzić niczego, co mogłoby Was w jakikolwiek sposób naprowadzić.


Zapytany jednak, czy fani projektów ze studia Blizzard powinni być podekscytowani odpowiada:

Mam taką nadzieję. Ja jestem podekscytowany projektem i mam nadzieję, że oni również będą nim podekscytowani.


To jednak nie wszystko...

Zdecydowanie myślę, że jest/będzie kilka MMO, które pod pewnymi względami mogą pobić World of Warcraft. Ten projekt jest większy. Mam nadzieję, że to my będziemy studiem, które pobije sukces WoW, ale nie potrafię powiedzieć, czy tak naprawdę się stanie

Więcej na gamelobby.pl