Jeżeli lubicie biały, czysty, przejrzysty styl to pokochacie meble duńskiej marki Oliver Furniture. W większości przypadków użyty kolor biały nadaję prostym kształtom ponadczasową jakość, która nigdy nie wychodzi z mody ani się nie nudzi. Wizualnie biel zwiększa przestrzeń, a w działaniu z innymi kolorami bardzo uwydatnia ich kolorystykę.

Kto powiedział, że pokoik dziecięcy nie może być urządzony stylowo? Według psychologów pokój dziecka powinien być dopasowany do jego charakteru oraz wrażliwości emocjonalnej, dlatego zanim pomalujemy pokój i położymy kolorowe wykładziny, przyjrzyjmy się jak to robią nasi sąsiedzi z północy. 

Główną cechą skandynawskiego stylu jest przestrzenność i minimalizm. Dzięki temu każda pozostawiona zabawka na tle białej przestrzeni ma swój indywidualny charakter oraz wyrazistość. Kolor biały świetnie sprawdza się dla osób, które cenią sobie w życiu przestrzeń i harmonię. Biel budzi bowiem skojarzenia z porządkiem i równowagą. Do koloru białego możemy dopasować dowolne dodatki. Najbardziej sprawdzają się te ze starego drewna, ale także wiklina, która nadaje ciepła i przytulności danemu wnętrzu. Ponadto kolor biały dobrze oddziałowuję ze wszystkimi odcieniami beżu, ecru, wrzosu czy grafitu.

Meble firmy Oliver Furniture odzwierciedlają skandynawski styl i design. Designerem i projektantem marki jest duńczyk – Soren Rorbeak. Firma od momentu powstanie w 2004 roku, od razu zyskała sobie rzesze fanów i uznanie. Wszystkie produkty bowiem wykonane są zgodnie z europejskimi standardami bezpieczeństwa, gwarantując wysoką jakość wykonania oraz bezpieczeństwo naszego dziecka.

Marka Oliver Furniture w swojej produkcji używa drewna naturalnego oraz MDF-u. Mebelki są lakierowane bezpiecznymi farbami do użytku wewnętrznego. Ponieważ przy produkcji mebli używa się naturalnego drewna, pochodzącego z Europy, możliwe są pewne nieregularności. Jest to wynik zachowania naturalnej struktury drzewa, co nadaje indywidualny charakter każdego mebla.

Jeżeli pragniemy przenieść ten wspaniały skandynawski styl do naszych wnętrz i wnętrz pokoiku naszego maleństwa, zacznijmy od mebli Oliver Furnture, a potem tylko skoncentrujmy się na zabawie detalami, bo tak naprawdę cały sekret tkwi w szczegółach.
Cała kolekcja dostępna jest w sklepie www.naturalkids.pl