Liczba osób chcących opalać się nago wciąż rośnie. Jeszcze kilka lat temu taki sposób spędzania wolnego czasu na plaży był głównie kojarzony ze zboczeńcami i hippisami. Dzisiaj wszystko się zmieniło. Opalanie się bez jakichkolwiek ubrań stało się kosztowną imprezą, dostępną głównie dla bogaczy. Na Karaibach otwierają się kolejne pensjonaty, kurorty dla zamożnych osób, którzy nie mają ochoty w ogóle zakładać ubrań przez cały wyjazd. Przez całe dwa tygodnie jedzą śniadanie, chodzą do baru, grają w tenisa czy wyginają się przy jodze całkowicie nago.

U Nas w Polsce takich organizowanych wycieczek jeszcze nie ma. Jednak jeżeli mamy ochotę wypróbować czegoś nowego, proponujemy Chałupy, plaże w Piaskach wschód od Krynicy Morskiej, Międzyzdrojach, Rowach, Świbnie Sobieszewie oraz Dębkach – Białogórze.

Jeżeli w to lato planujecie opalić na heban „całe” ciało to warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami naturystów. Taki kodeks zawiera wskazówki jak obcować z innymi, aby nikogo nie urazić, higieny, traktowania się nawzajem.
Również znajdziemy w nim takie porady jak „Bądź szczery w mowie i w czynach” czy też „Szukaj radości nie w braniu, lecz w dawaniu.” To pozostawimy już bez komentarza…

Co wy myślicie na temat naturyzmu? A może opalaliście się już całkowicie nago?