W zeszły piątek miała miejsce premiera gry Need for Speed Shift. Jest to jedna z najbardziej znanych serii EA Games, która w przeciągu kilku lat zdobyła uznanie graczy. Gra dzięki swojej uniwersalności przypadła do gustu zarówno młodych graczy jak i tych starszych. Jednak wszystkie kontynuacje zazwyczaj są dużo słabsze od swoich poprzedniczek. Podobna sytuacja spotkała Need for Speed. Wraz z wprowadzaniem tytułów takich jak Most Wanted czy Carbon cała otoczka gry wyścigowej, gdzieś zanikła. Ten sam wątek- wyścigi uliczne stawał się nudny i mało przekonywający. Dlatego autorzy dla swojej ostatniej odsłony postanowili zmienić całkowicie założenia rozgrywki. 

W Need for Speed Shift przenosimy się na normalne tory wyścigowe. Dlatego możemy zapomnieć o pościgach policji a tym samym poczuciu, że robimy coś nielegalnego. Swoim wyścigowym zacięciem Shif t dużo bardziej przypomina Tocę czy też Colina jednak z jednym ''ale''. W dalszym ciągu mamy do czynienia z rozrywką dużo bardziej arcade niż z realnością jazdy. Dlatego fani Gran Turismo mogą być poważnie rozczarowani. Pewien niedosyt pojawia się również z ilością dostępnych samochodów. Chociaż pojawia się bardzo dużo nowych modeli jak np. najnowsze Renault Megan to jednak w dalszym ciągu nie jest to tak spora liczba jak w Gran Turismo. Grafika stoi na przyzwoitym poziomie, chociaż jest mało szczegółowa. Samochody z którymi konkurujemy są w miarę szczegółowe, jednak tło czy też publiczność stojąca na kulisach odbiega od ideału. 

Wielką zaletą Need for Speed Shift jest nasz personalny tutor- prowadzi nas przez świat gry i mówi nam co powinniśmy w danej sytuacji zrobić. Oprócz standardowego trybu kariery dostępne są również szybkie wyścigi, podczas których bierzemy udział w zwykłych konkurencjach bez konsekwencji związanych z naszą karierą. 

Tradycyjnie grając w Need for Speed możemy się wyluzować i świetnie bawić. Co więcej widok z kabiny kierowcy jest świetnym rozwiązaniem, gdyż realność jazdy się zwiększa i tym samym możemy poczuć się jak prawdziwy kierowca samochodu wyścigowego. 

Reasumując
Need For Speed Shift jest grą uniwersalną. Zarówno dobrze będą się bawić przy niej mężczyźni, kobiety jak i dzieci. To właśnie ta uniwersalność sprawia, że wirtualna rozrywka nabiera zupełnie nowego znaczenia i zaczyna łączyć pokolenia. Dlatego jeśli jeszcze nie mieliście zagrać w najnowszą wersję popularnych wyścigów to zachęcam Was do kupienia. Relaks i dobra zabawa zagwarantowana!