Tak naprawdę ma na imię Katherine, ale wszyscy nazywają ją „Bee”. Skąd się to wzięło? Jako dziecko nie mogła wymówić swojego imienia. Ksywka, którą sobie nadała nie sprawiała jej takiej trudności, więc po czasie wszyscy zaczęli się tak do niej zwracać.

 

Ta delikatna dziewczyna jest córką Anny Wintour i tu nasuwa się pytanie: czy mogła wybrać drogę, która nie krzyżuje się ze światem mody? Bee twierdzi, że nie postrzega swojej matki przez pryzmat sławy (często złej), jaka ją otacza. Wydaje się być nieustannie zaskoczona faktem, że kiedy pojawiają się razem na imprezach, tak wielu ludzi pragnie by Anna zwróciła na nich uwagę. Jak powszechnie wiadomo Wintour potrafi równie szybko wznieść na piedestał czyjąś osobę i równie szybko ją z niego strącić.

 

Katherine przyszła na świat w Londynie. Jeszcze jako dziecko przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, ponieważ matka została przeniesiona z brytyjskiego Vogue`a do American House & Garden, a rok później objęła stanowisko redaktor naczelnej amerykańskiej edycji Vogue. Jako nastolatka boleśnie przeżyła rozwód rodziców. Jeszcze przed ukończeniem szkoły średniej została redaktorką Teen Vogue. Dodatkowo odbyła staże w wydawnictwach Conde Nast i New York Magazine. Wraz z rozpoczęciem studiów na Columbia University w Nowym Jorku poświęciła się pisaniu dla The Daily Telegraph.

„Jestem szczęściarą, mogę robić wiele rzeczy, których normalna dziewczyna nie może robić” – mówi. Dla przykładu, kiedy Bee chce zostać sfotografowana, portretuje ją Mario Testino – ulubiony fotograf księżnej Diany. Zawsze stoi na uprzywilejowanej pozycji, bo topowi projektanci zabiegają o nią, a nie odwrotnie. Oscar de la Renta, wieloletni przyjaciel Anny Wintour, który zna Katherine od małego, twierdzi, ze rzadko można znaleźć dziecko, które w takim stopniu dziedziczy po matce wyczucie stylu, a jej się to udaje.

Na pytanie, czy w jakiś sposób denerwuje ją ciągle porównywanie do sławnej matki odpowiada, iż na co dzień nie jest to w jakiś sposób odczuwalne. Może odrobinę bardziej frustrujące, kiedy jedynym powodem, dla którego pojawia się na pokazie mody jest bycie córką sławnej matki. Bee z rezerwą odnosi się do otrzymywania pracy za to kim jest i stara się oderwać od tego na ile to możliwe.

 

 

Autor: Graphite