Nowiutkie sneakersy New Balance dotarły do redakcji trendu.pl dwa tygodnie temu. Otrzymaliśmy dwa modele. Jeden przeznaczony dla kobiety i drugi typowo męski.

Po otwarciu opakowania nie mogliśmy przetrzeć oczu ze zdziwienia. Mamy bowiem do czynienia nie tylko ze sneakersami, ale z designerskim arcydziełem. Buty nawiązują do niezwykle modnej konwencji retrofuture. Z jednej strony znajdziemy tu wpływ klasycznych modeli New Balance i nawiązania do estetyki rodem z lat 80. Jeżeli jesteście fanami stylu stewardess i linii lotniczych Pan Am z okresu, w którym rządził Ronald Reagan, New Balance 574 Passport Pack przypadnie Wam do gustu.

Podróże w starym stylu to designerska inspiracja. Mamy tu również element future, czyli niezwykle innowacyjne technologie wyrażone systemem ENCAP, który pozwala na redukcję wstrząsów.

Przetestowaliśmy to podczas regularnych ćwiczeń na siłowni. Od dwóch tygodni lansujemy się bowiem w najnowszych sneakersach od New Balance w jednym z prestiżowych klubów sportowych w podwarszawskim Józefowie. Sporo tu gwiazd i biznesmenów. Każdy z porządaniem spogląda na nasze buty. W obuwiu New Balance ćwiczą ludzie z największą świadomością estetyki.  Wytatuowani hipsterzy i aspirujące businesswoman z pożądaniem i lekką zawiścią obserwują nasze sneakersy. Są tak cool, chachy i trendy, że szkoda nam w nich ćwiczyć. Każde zabrudzenie zdaje się zaburzać doskonały wizerunek całości. Z drugiej jednak strony próbowaliśmy ćwiczyć w obuwiu innej firmy, znanej z produkcji sportowego obuwia. Musieliśmy szybko zarzucić ten pomysł i wrócić do urządzeń Cardio w naszych nowych ulubionych butach, modelu 574 marki New Balance. Dzięki systemowi ENCAP nasze stopy nie odczuwają zmęczenia. Pomimo intensywnego programu treningów czujemy się lekko, miło i przyjemnie.

Wstyd się przyznać, ale w tych samych butach, w których zadajemy szyku na siłowni, lansujemy się również po godzinach. Czy można bowiem wskazać modniejsze obuwie tego sezonu ? Czy wyobrażacie sobie, że zasiadacie przy swoich Macach lub iPadach w modnych warszawkich lokalach w sneakersach innych marek, gdy możecie wybrać tą, którą preferował sam Steve Jobs, twórca marki Apple i guru wszystkich hipsterów i nerdów na kuli ziemskiej ? New Balance modelem 574 rzuca konkurencję na kolana. Każdy element tych butów jest spójny i przemyślany. Prostota formy i designerski charakter nawiązujący do klimatu retro, łączy się tu z innowacyjnością jak w żadnym innym obuwiu. Retrofuture to esencja tej kolekcji obuwia. Kolekcji, która powoduje, że nie chcemy nosić innych butów. Nie możemy się doczekać momentu, w którym będziemy ćwiczyć w tych kultowych sneakersach. Nie możemy również wytrzymać do chwili, gdy udamy się w nich na lunch do jednego z naszych ulubionych miejsc na mapie Warszawy, aby później lansować się na ulicach Mokotowskiej i Kruczej. Piszemy właśnie o najnowszym modelu Mini. Na jednej z wizualizacji są sneakersy pewnej marki. Domyślacie się jakiej ?

New Balance 574 Passport Pack to linia obuwia, którą wyróżniamy mianem sneakersów 2014 roku. Pełna rekomendacja trendu.pl