„Zostań Top modelką”, a w oryginale „America’s Next Top Model” (w skrócie ANTM) to chyba najpopularniejszy amerykański reality show stworzony z myślą o pięknych i utalentowanych dziewczynach. Premiera tego programu w Stanach Zjednoczonych odbyła się 20 maja 2003 roku, a poprowadziła go supermodelka Tyra Banks. Rola Tyry Banks nie ograniczała się jednak wyłącznie do prowadzenia tego programu, albowiem była ona też jego producentką oraz przewodniczącą jury.
Tyra Banks, urodzona 4 grudnia 1973 roku w Los Angeles swoją karierę modelki rozpoczęła już w wieku 17 lat w agencji modelek Elle. Poza Stanami Zjednoczonymi pracowała między innymi także w Paryżu. Z kolei w 2005 roku zaczęła prowadzić swój własny talk-show o nazwie „The Tyra Banks Show”. Supermodelka angażowała się między innymi w kampanie przeciwko PETA, a w swoich programach nieraz poruszała tematy związane z homoseksualizmem i homofobią. Co więcej, w 2009 roku została nawet uhonorowana tytułem „Excellence in Media Award” przez Gay & Lesbian Alliance Against Defamation (GLAAD).

W każdym z sezonów „America’s Next Top Model” pojawia się od 10 do 14 dziewczyn, spośród których jury w finale wybierze tylko jedną. Co więcej, w każdym z odcinków jedna z potencjalnych modelek musi zostać wyeliminowana. W 2008 roku do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się między innymi 22-letnia Polka – Kasia Dolińska. Główną nagrodą w tym programie jest kontrakt z firmą kosmetyczną „CoverGirl” wart 100 tysięcy dolarów, sesja zdjęciowa dla magazynu „Seventeen”, a także współpraca z jedną z najbardziej prestiżowych agencji modelek „Elite”.

Program „Next Top Model” podobno został już zrealizowany w ponad 100 krajach na świecie. Z kolei dla tych z was, które chciałyby spróbować swoich sił jako modelka mam dobre wieści. Otóż stacja telewizyjna TVN zaczęła się już przymierzać do polskiej wersji tego programu na jesień 2010 roku. Producentem programu po raz kolejny ma zostać firma Rochstar słynnego holenderskiego producenta Rinke Rooyensa. W wywiadzie dla Wirtualnych Mediów Rinke powiedział: „Prowadzimy rozmowy dotyczące realizacji programu. To wielkie światowe show, emitowane z sukcesem w ponad 100 państwach. W kraju, w którym jest tyle pięknych młodych kobiet, będzie to jedno z bardziej emocjonujących widowisk, które pojawi się w telewizji”.

Jak zatem widać jesienna ramówka w stacji TVN, choć jeszcze dosyć odległa, to jednak zapowiada się bardzo interesująco. A tak swoją drogą, kogo sugerowalibyście w jury?