Co jakiś czas mówi się o nowych, konkurentach iPhona. Jednak zaraz się okazuje, że to tylko kolejny fałyszywy alarm.  Nexus One to kolejny telefon, który ma zagrozić gadżetowi od Apple. Smartfon Google został bardzo szczegółowo dopracowany. Stworzony z wysokiej jakości materiałów, świetnie wygląda i jest bardzo ergonomiczny. On, jak iPhone nie ma ostrych krawędzi i ciężko go obsługiwać jedną dłonią, mimo, że Nexus One jest wyraźnie mniejszy. Ma on wbudowany 3,7 calowy ekran AMOLED, co powoduje, że jakość wyświetlanego obrazu jest świetna. Bateria niestety nie została zrewolucjonizowana. Teoretycznie powinna starczać na dłużej, jednak w praktyce oznacza to,  że albo wybieramy rozmowy, albo youtube czy robienie zdjęć. Będąc już przy aparacie fotograficznym to 5-megapikselowy obiektyw i flesz robią ostre, wyraźnie zdjęcia.
Największą atrakcją telefonu jest rzadko spotykany procesor Snapdragon 1 GHz wyprodukowany przez Qualcomm, powodując że telefon działa dużo szybciej.
Dużo osób wybrało iPhona ze względu na dobry design. Prosty, ale bardzo elegancki interface Apple bije na kolana Google. Wygląda jak jeden ze straszych modeli LG, nie jest super designerski gadżet, który ma konkurować z najpopularniejszym telefonem świata.