Białe = zdrowe. Nie zawsze, ale w większości przypadków tak właśnie jest. Zęby pozbawione osadu tytoniowego albo kamienia nazębnego wyglądają O NIEBO lepiej. Są białe i błyszczące. Jak uzyskać efekt hollywoodzkiego uśmiechu?

piękny uśmiech

Po pierwsze nie dajmy się naciągnąć na bardzo kosztowne zabiegi stomatologiczne. Nie tylko są ogromną ingerencją w strukturę kości, ale także narażają szkliwo na straty, osłabiają naturalną powłokę ochronną, a co gorsza- efekty utrzymują się jedynie przez jakiś czas. Co za tym idzie, czynność trzeba powtarzać , i to ze zdwojoną siłą, gdyż wybielone drastycznymi metodami zęby są dużo bardziej podatne na odbarwienia. (Nawet na zwykły osad z herbaty).

zdejmowanie osadu

Zacznijmy zatem od zdjęcia kamienia nazębnego i usunięcia nalotów papierosowych, z czarnej kawy czy czerwonego wina. Zabieg ten, powinien być rutynowym elementem naszej higieny. Jest stosunkowo niedrogi, a efekty widoczne są od razu. Zęby są jaśniejsze i pozbawione osadu, który tworzy się niezależnie od naszej dyscypliny i częstotliwości szczotkowania.

mycie zębów

Następnie pielęgnacja- oczywiście możemy stosować wybielające pasty do zębów, ponieważ zawierają dużo mniejsze ilości silnych żrących substancji, którymi naszprycowane są preparaty do wybielania (wyjaławiania) zębów. Nie każdy jednak wie, że takiej pasty nie powinno się stosować codziennie, gdyż często zawiera mikroskopijne, ścierające szkliwo drobinki. Aby uniknąć nadmiernego  ,,wycierania” szkliwa, ograniczmy jej używanie do trzech razy w tygodniu.

nić dentystyczna

Nie zapominajmy też o istnieniu nici dentystycznej, która regularnie stosowana zapobiega gromadzeniu w przestrzeniach między zębowych kamienia nazębnego. Nie zaszkodzi także zastosowanie kilku domowych sposobów, oczywiście w umiarkowanym wymiarze:

 

-płukanie jamy ustnej sodą oczyszczoną

-,,wgryzanie” w świeżą soczysta cytrynę

-płukanie jamy ustnej wodą z solą

płukanie jamy ustnej

Piękny uśmiech, to ten zadbany. A zdrowe zęby są już pierwszym powodem do uśmiechu!

czyszczenie zębów

 

Autor: Aleksandra Daniszewska