W oczekiwaniu na kolejne ,,perełki” Karla Lagerfelda uczestnicy gali w Grand Palais zostali zabrani w daleką podróż samolotem. Symulator miał zabrać ich w przestworza. Tam, gdzie dookoła widać tylko kolor nieba. ,,Kapitan Karl” opowiadał o nieskończonej zmienności koloru niebieskiego, którego odcieni wykorzystał w swym pokazie aż 154. Wyraził też znudzenie standardowym kolorem ,,czerwonego dywanu” rzucając żartobliwie pomysł wykreowania go na kolor niebiańskich korytarzy.

Kreacje same za siebie przemawiały klasą i elegancją. Od ,,skrzydlatych” koktajlowych projektów po rygorystyczne, satynowe suknie wieczorowe. Począwszy od głębokiego, grafitowego granatu po delikatny niczym chmurka błękit, stroje bogate były w pełen wachlarz  ozdób. Błyszczące kamienie, duże krystaliczne hafty, głębokie kieszenie, broszki i długie, wiszące kolczyki. Emanowały ekstrawagancją i luksusem. Suknie odrywały ręce, bądź ozdobione były w  pokaźne ,,bufki”- niczym te, które kojarzą się nierozłącznie z legendarną suknią ślubną Księżnej Diany. Długość nie krótsza niż do kolan. Przeważały długie kreacje i odkryta szyja. Bez szaleństw a z naciskiem na dobry smak. Pomimo różnorodności kolekcja sprawia wrażenie bardzo spójnej. Trafia w gusta zarówno dojrzałych, wyrafinowanych ,,smakoszy” jak i  młodych, spragnionych świeżych inspiracji.

Jedna z ulubienic niemieckiego mistrza- Anja Rubik, zaprezentowała pozornie grzeczną ciemną kreację z obniżonym stanem i zwiewnym tiulowym dołem sięgającym aż do kostek. Mroczny charakter sukienki przełamał jasny kołnierzyk i mieniące się ozdobne kamienie. Prosta fryzura, mocno podkreślone oko  i oto mamy klasyczny obraz nieziemskiej piękności.

chanel wiosna 2012

chanel wiosna 2012

chanel wiosna 2012

chanel wiosna 2012

chanel wiosna 2012

chanel wiosna 2012

chanel wiosna 2012

chanel wiosna 2012

chanel wiosna 2012

chanel wiosna 2012

 

Żródło zdjęć: http://www.vogue.com/collections/spring-2012-couture/chanel/review/

Autor: Aleksandra Daniszewska