lana del rey

lana del rey

W prasie okrzyknięto ją niegrzeczną wersją Lauren Bacall. Sama mówi, że jest gangsta Nancy Sinatrą. Lana Del Rey zawojowała muzyczny świat dzięki brzmieniu, które określa jako Hollywood sadcore i została nową królową stylu retro.

Zwraca uwagę burzą blond włosów, makijażem w stylu Bridgitte Bardott. Podkreśla pełne, asymetryczne wargi intensywnie różową szminką. Ma słabość do długaśnych paznokci i dużych błyskotek. Tworzy z bezsprzecznie kiczowatych elementów elektryzujące stylizacje. To „typowa amerykańska dziewczyna” w wersji turbo, niebezpieczna mieszanka lolity i femme fatale. Jakimś cudem udaje się jej w tym wszystkim wyglądać dobrze.

Najbardziej charakterystycznym elementem jej stylu pozostają włosy- imponującej objętości fale. W makijażu najważniejsze są oczy podkreślone grubą czarną kreską. Kwestia doboru biżuterii Lany to, jak twierdzi sama artystka, pozostałość po kilku latach mieszkania na Bronxie. Ma być złota, ciężka i błyszcząca. W odzieżowych inspiracjach Lany można odnaleźć zarówno lata 50,60 jak i 70. Nosi szerokie spódnice, sukienki maksi, ale także jeansowe szorty z wysokim stanem. Lubi kobiece wzory, pastelowe kolory, koronki oraz… amerykańską flagę. Jej buty to trampki lub ekstremalne obcasy.

Do tego papieros, cadillac i sztuczne kwiaty. No i przede wszystkim świetna muzyka. Uwaga, naśladowanie tego stylu wymaga talentu i odwagi.

Autor: Monika Lewandowska