Czyli kilka elementów, które mogą uczynić świta w domu podobnymi bardziej do tych z „Rodziny Adamsów”. Z pewnością pomysły są mocno kontrowersyjne, ale nie można powiedzieć, że nie intrygują.Tak oto w sklepach możemy znaleźć wiele rzeczy, które stworzone z myślą o Bożym Narodzeniu niekoniecznie pasują do tego święta tematycznie. Znajdziemy właściwie wszystko co nam przyjdzie do głowy, a niektóre z nich, naprawdę przerażające. Od wieńca z jelita, do zawieszenia na drzwi, swoją drogą z pewnością odstraszy namolnych kolędników, do Mikołajowej pornografii. Producenci nie znają granic pomysłowości… ani dobrego smaku.Poza oczywistymi obrzydliwościami, które mimo wszystko, jednak trochę śmieszą, są również intrygujące ozdoby choinkowe. Żadna z naszych babć nie uznałaby tego za stosowne, ale dla dzieci jajo dinozaura wiszące na świątecznym drzewku może być nie lada atrakcją.

Pomysłowość producentów nie zna jednak granic i obok ciekawych i obrzydliwych, znajdziemy także bombki jak wyjęte ze sklepu ze śmiesznymi rzeczami. Sztuczna kupa jako ozdoba może jest mało przekonująca, ale dla niejednego żartownisia będzie doskonałym pretekstem do świątecznych wygłupów.

Męskiej części rodziny dla żartu możemy zapakować prezenty w wyjątkowo sprytny papier, który kryje lekko roznegliżowane panie, a z pewnością wywołamy na twarzach obdarowanych, choćby mimowolny uśmiech.Nagi Mikołaj na choince czy jako wizerunek na kartce świątecznej to może nie najlepszy pomysł do domów, w których mogłoby to zburzyć wiarę dzieci w brodatego świętego, ale wydaje się być doskonałym pomysłem dla ludzi z dużym poczuciem humoru.


O ile większość poprzednich Bożonarodzeniowych ozdób można uznać za dowcipne, o tyle pomysł bombek z zakrwawionymi częściami ciała, ciasteczkowym ludzikiem z urwaną nogą, czy Edwardem z sagi Zmierzch wydaje się już mocno przesadzony. Może Robert Pattison jest bożyszczem nastolatek, nie jest to jednak chyba powodem by wieszać go sobie w wampirzej postaci na choince. Przerażanie  świątecznych gości, albo co gorsze dzieci urwanymi członkami także jest chyba równie mało świąteczne co zabawne. Pozostańmy  więc może przy zdrowym poczuciu humoru i wzbudzajmy raczej śmiech niż niesmak. W końcu Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku.