Roca, światowy lider w dziedzinie projektowania rozwiązań dla łazienek, wprowadza na rynek innowacyjną, komfortową i funkcjonalną kolekcję Khroma.
Najnowsza seria ceramiki sanitarnej marki Roca, autorstwa światowej sławy dizajnera Vincenta Grégoire, wprowadza do łazienki kolor, przełamując panującą tu dotąd biel. Nowe produkty cechują się owalnymi kształtami, minimalistyczną formą, a ich design podkreślają intensywne i modne barwy.

Pokrywa oraz deska wc w serii ceramiki Khroma zostały dodatkowo wzbogacone materiałem Soft Texture. Dzięki jego zastosowaniu, łazienka staje się bardziej przyjazna i komfortowa, sprzyja relaksowi. Piękne i zarazem praktyczne wyposażenie Khroma sprawia, że wnętrze może pełnić wiele funkcji - łatwo tu ubrać dziecko lub zrelaksować się, czytając gazety na miękkiej misce wc – niczym w fotelu.

Cztery kolory występujące w kolekcji nadają nowy wymiar łazience i umożliwiają dopasowanie jej do indywidualnego stylu życia. Klasyczna czerwień Passion Red odwzorowuje szybkie tempo życia, przez co doskonale komponuje sie z wystrojem miejskim. Współczesny, niepospolity błękit pod nazwą Oxygen Blue, nadaje stonowany charakter każdemu wnętrzu. Dopełnieniem są dwa odcienie szarości: nowoczesny i industrialny Street Grey oraz awangardowy, nadający powagi i elegancji Silver Grey.

- Łazienka to obecnie nie tylko funkcjonalność, ale także przestrzeń
z charakterem i nastrojem, w której z przyjemnością się przebywa, regeneruje siły, spędza czas na wypoczynku. Khroma odpowiada na to zapotrzebowanie – nieprzypadkowy, modny kolor wnosi do wnętrza życie, dodaje nastroju, sprawia, że łazienka staje się sposobem wyrażania naszej osobowości. Podobnie jak w innych pomieszczeniach domu – w salonie czy w kuchni, tu też może być kolorowo – to przecież nie tylko miejsce codziennych zabiegów higienicznych – mówi Klaudia Bączek, specjalista ds. marketingu Roca Polska.
W skład kolekcji Khroma wchodzi szeroka gama umywalek, która pozwala na dużą różnorodność kompozycji: z półpostumentem, postumentem, meblem, blatem lub ozdobnym syfonem. Pozostałe elementy serii: designerskie miski wc oraz bidety oferowane są w wersji stojącej
i podwieszanej. Całość doskonale komponuje się
z bateriami Roca – Thesis czy Loft. Produkty Roca są wyposażone w przyjazne dla środowiska mechanizmy pozwalające na oszczędność wody
i energii.
Khroma na polskim rynku pojawi się już w kwietniu.

Przykładowe sugerowane ceny netto produktów Khroma:
Umywalka 80x48 cm biała – 860 zł netto, 1049 zł brutto
Miska wc stojąca - 1270 zł netto, 1549 zł brutto
deska wc wolnoopadająca, kolorowa, Roca Soft Texture – 430 zł netto, 525 zł brutto
Bidet podwieszany - 1100 zł netto,  1342 zł brutto
Pokrywa do bidetu  Roca Solt Texture – 330 zł, 403 zł brutto.