Pałac Saturna w Czeladzi

Niewiele jest w Polsce miejsc, które z największym smakiem i przepychem łączą historię z tym, co nowoczesne i funkcjonalne, a taki właśnie jest Pałac Saturna w Czeladzi. Ten odrestaurowany budynek o ponad 100 letniej historii fascynuje  niepowtarzalną atmosferą i urzeka pięknem architektury. Dziś Pałac Saturna łączy w sobie funkcje nowoczesnego Centrum Biznesu i Konferencji, komfortowo wyposażonych Apartamentów z unikalnym miejscem  jakim są Termy Rzymskie  - Świątynia Zdrowia i Energii, gdzie można się zrelaksować i zadbać o harmonie ciała i ducha.

nowoczesnośc i funkcjonalizm w jednym

Najwięcej gości odwiedza Pałac Saturna ze względu na wyjątkowe miejsce jakim są Termy Rzymskie – Świątynia Zdrowia i Energii, w którym mogą skorzystać z dobroczynnego działania niezliczonej ilości saun, łaźni, basenów. To unikalne w Polsce miejsce odbudowane w oparciu o starożytne ryciny Term z Pompei . To tutaj można oddać się rozmyślaniom i medytacjom w niepowtarzalnym klimacie spokoju, ciszy i wypoczynku. Na gości czeka – Świątynia Słońca, Basen z przeciwprądem, Basen z leżankami masującymi, Grota Termalna, Świątynia Kleopatry, Świątynia Wody, Frygidarium, 10 saun i łaźni (w tym  łaźnia błotna, kwiatowa, ziołowa, Sauna Kleopatry, Sauna Wrażeń, Sauna Cezara, tężnia termalna) oraz Centrum Wellness & SPA z niezliczoną ilością relaksujących i odmładzających zabiegów, kąpieli i masaży.

grota termalna

sauna wrażeń

sauna Kleopatry

sauna Cezara

Oraz część zewnętrzna – basen, zielone tarasy, piaszczysta plaża oraz największa i najprawdopodobniej najpiękniejsza w Europie sauna zewnętrzna – Świątynia Saturna. Pobyt w Termach to samo zdrowie. Klienci wychodząc czują się odprężeni i  zrelaksowani. Warto podkreślić zdrowotny wpływ sauny, który poprawia nie tylko wygląd skóry, ale przede wszystkim wzmacnia cały nasz organizm. Podczas pobytu w saunie  ciało zostaje poddane korzystnemu działaniu od układu odpornościowego po układ krwionośny. Pobyt w łaźniach (tężnia termalna, łaźnia ziołowa) wpływa oczyszczająco i udrażniająco na drogi oddechowe. Działanie koloroterapii, muzykoterapii i aromaterapii wzmaga zbawienny wpływ saun na organizm.

basen

Dużą popularnością wśród gości cieszą się Noce Saunowe odbywające się w co drugi piątek miesiąca. Każda Noc Saunowa jest  inna, tematyczna i pozwala na podróż w różne światy.

Większość naszych gości uczestniczy również w Seansach saunowych, które o każdej pełnej godzinie prowadzą saunamajstrzy w jednej z naszych saun suchych. Ceremonia naparzania polega na polewaniu kamieni wodą z olejkami  eterycznymi i rozprowadzaniu ciepłego powietrza po saunie. Każdy seans jest inny, tematyczny, a niektóre z nich połączone są z peelingami i maseczkami na ciało. Proponujemy między innymi seanse ziołowe, owocowe, miętowe czy ziołowe.

łaźnia sucha

W Pałacu Saturna znajduje się również kompleks  przestronnych, komfortowo urządzonych i w pełni wyposażonych apartamentów, z których każdy został zaaranżowany w innym stylu i kolorystyce. Wystrój i harmonia apartamentów daje poczucie przytulności i komfortu.  Wynajmując apartamenty goście mają dostęp do recepcji VIP, a korzystanie z atrakcji Term Rzymskich jest wliczone w cenę pobytu.

komfortowe apartamenty

apartament

łazienka

Pałac Saturna posiada ponad 250 m² przestrzeni Centrum Konferencyjnego w 6 wszechstronnych, bogato wyposażonych audiowizualnie, klimatyzowanych  salach. Stwarzają one optymalne warunki do prowadzenia zarówno kameralnych jak i wieloosobowych spotkań: szkoleń, seminariów, warsztatów, wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych i firmowych.

Serdecznie zapraszamy na stronę: http://www.palacsaturna.pl/