Awangardowe kolczyki to doskonały pomysł na to, aby za sprawą drobnego akcentu wyróżnić się z tłumu. Niewiarygodnie różnorodną ofertą ekstrawaganckich, a także jedynych w swoim rodzaju kolczyków dysponuje między innymi „Fabryka Kolczyka” (http://www.fabryka-kolczyka.pl/), która jest prowadzona przez firmę Metal-Art. Firma ta bowiem profesjonalnie zajmuje się wyrabianiem tzw. biżuterii artystycznej, która jest rozpowszechniana głównie za sprawą Internetu. Pomimo tego jednak wiele z tych akcesoriów można zakupić także chociażby w okolicach krakowskiego rynku, a także w sklepie firmowym we Wrocławiu. Co więcej, kolczyki te dotarły już także do państw Unii Europejskiej, a nawet Kanady i Australii.

Zastanawiacie się pewnie, co też jest w nich takiego wyjątkowego? A mianowicie to, że w ofercie widnieje już ponad 3500 wzorów kolczyków i każdy z nich jest całkowicie niepowtarzalny. Ponadto firma Metal-Art jest bardzo rzetelna, a także otwarta na wszelkiego rodzaju sugestie oraz propozycje ze strony klientów i kontrahentów. Z myślą o swoich klientach realizuje też indywidualne zamówienia. 
Pośród szerokiej gamy kolczyków znajdziemy między innymi tzw. kolczyki Tiffany’ego, które ja osobiście szczerze uwielbiam. Są to bowiem w całości ręcznie wykonywane kolczyki dwustronne, które po jednej oraz po drugiej stronie mają doprawdy oryginalne i urzekające malunki. Weźmy na przykład Alberta Einsteina, Audrey Hepburn, Boba Marleya, Che Guevarę, a także animowaną Betty Boo, Smerfy, Garfielda, Kubusia Puchatka oraz Atomówki. Co więcej, mogą to być także mniej lub bardziej mroczne aniołki, płaczące damy, koty, kwiaty i wiele, wiele innych. A zatem jak widać pomysłów twórcom nie brakuje.

Kolejne kategorie to między innymi dyskretne i lekkie kolczyki blaszane, eleganckie kolczyki bursztynowe, niezwykle barwne i nieco cięższe kolczyki ceramiczne, intrygujące i kolorowe kolczyki drewniane, leciutkie kolczyki filcowe, szykowne kolczyki kamienne, a także doprawdy fikuśne i wyszukane kolczyki koralikowe. Mało tego firma ta poszła o wiele dalej tworząc także kolczyki z modeliny, piór, szkła weneckiego, a nawet żywicy oraz kokosu.

Ceny kolczyków są zróżnicowane i zdecydowanie zależą od materiału, z którego zostały one wykonane. Najdroższe są oczywiście wyroby ze srebra i metaloplastyka (60-70zł.), o wiele tańsze natomiast te tkane oraz z kokosu (12-15zł.). Pomimo tego jednak wydaje mi się, że są to produkty na każdą kieszeń i równocześnie wspaniały pomysł na prezent dla mamy, siostry, dziewczyny, a nawet dla… siebie.