Piękne i zadbane dłonie to coś więcej niż starannie umalowane paznokcie. To również nie tylko okazjonalne stosowanie balsamu pielęgnacyjnego do rąk. To przede wszystkim taka systematyczna pielęgnacja, aby nasze spracowane dłonie były nie tylko piękne, lecz także zdrowe.


Właściwe nawilżenie

Szorstka i popękana skóra dłoni nie tylko wygląda nieestetycznie. Jest także narażona na poważne uszkodzenia. Łatwo doprowadzić do mechanicznego zdarcia się przesuszonego naskórka, dlatego tak ważne jest utrzymanie skóry dłoni w idealnej kondycji. A nie jest to łatwe. Zmywanie naczyń, pranie ręczne, sprzątanie mieszkania, praca – to wszystko nie pomaga nam w codziennej pielęgnacji.
Absolutnie niezbędne jest regularne i częste stosowanie kremu do rąk, który zmiękczy skórę, nawilży ją, a przy okazji zadba również o dobrą kondycję paznokci. Niekiedy przyda się dłoniom kąpiel w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwy i cytryny lub nocna kuracja polegająca na posmarowaniu rąk bardzo grubą warstwą kremu, założeniu bawełnianych rękawiczek i pozostawieniu na całą noc. Jednak możemy zrobić coś jeszcze, wybierając specjalny kosmetyk pielęgnacyjny.

Coś więcej niż kosmetyk

Niektóre kremy do rąk posiadają bardzo szczególne właściwości. Po aplikacji pozostawiają na skórze warstwę ochronną, która choć wyraźnie odczuwana, nie jest jednak tłusta ani nieprzyjemna. Za to jej działanie jest niezwykłe. Nie dość, że chroni skórę przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego, pomaga w utrzymaniu stałego poziomu nawilżenia skóry, to jeszcze zimą sprawia wrażenie, jakby w dłonie było nieco cieplej. Z tego względu kremy te są szczególnie polecane właśnie w okresie jesienno-zimowym.

Taki szczególny opatrunek dla silnie wysuszonej i zniszczonej skóry dłoni posiada w swojej ofercie marka Mixa. Lipidowy żel nie tylko regeneruje dłonie, lecz także otula je niewidzialną rękawiczką, która ułatwi nam utrzymanie ich w świetnej kondycji. Powstała bariera utrudnia także dostęp do naszej skóry wszelkiego rodzaju detergentom, chroniąc dłonie przed przesuszeniem i podrażnieniem.

Nasza wizytówka

W głośnej powieści „Przeminęło z wiatrem” padło stwierdzenie, że damę poznaje się po dłoniach. I choć czasy się zmieniły, te słowa wciąż są niezwykle aktualne. Piękna kobieta nagle traci swój urok, gdy okazuje się, że twarz i ciało ma co prawda zadbane, ale dłonie już nie.