Internet przed każdą osobą otwiera zupełnie nowe możliwości. Wiele osób dzięki dostępowi do sieci ma możliwość na prowadzenie zupełnie nowego życia. Nie można zapomnieć, że w bardzo szybkim czasie ''sieć'' stała się jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów na ziemi. To właśnie tutaj możemy znaleźć różne informacje na temat działalności osób jak i na temat dostępnych produktów. Jeśli czujecie się sfrustrowani w swojej pracy to zacznijcie pisać bloga. To właśnie dzięki publikowaniu nowinek ze świata korporacyjnego osoby, które były niezadowolone ze swojej pracy zarobiły sporą kasę i stały się jednymi z najbardziej wpływowych osób na świecie.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Heather Armstrong. To właśnie ta kobieta została uznana przez magazyn Forbes za jedną z najbardziej znaczących osób. Jej blog dooce.com na początku wyglądał jak każdy inny. Jednak, że jej życie skupiało się w większości na firmie w której pracowała szybko zaczęła obnażać różne sekrety. W rezultacie została zwolniona z pracy, co jej szczególnie nie zaszkodziło tylko jeszcze spotęgowało jej sławę. Jednak nie wszyscy szefowie decydują się na radykalny krok wyrzucenia osoby z pracy za pisanie bloga. Część z nich jest na tyle inteligentna, że zamiast zwolnić z pracy daje podwyżkę i traktuje to jako chwyt marketingowy. 
Polska pod względem blogów ''pracowniczych'' prezentuje się nie najgorzej. Na szczególną uwagę zasługują blogi innego typu, te które przedstawiają życie w branży od strony graficznej www.eri.blox.pl.

Co prawda nie jest to styl Dilberta, ale też ciekawie się prezentuje. Osobiście dla mnie najciekawszym okazał się blog o pracy w szpitalu. Być może jest to spowodowane zamiłowanie do serialu Doktor House aczkolwiek z morfeusz.blox.pl można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. 
Jak widać blogi stały się zmorą dla pracodawców. Teraz jest na nich sposób- jest ci źle, nie płacą ci, zacznij pisać bloga. A co Wy myślicie o takiej formie obnażania firmy? Czy podobają Wam się blogi?