Jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce, jak i jednym z głównych miast turystycznych Polski i Europy. Stolica Małopolski.

Kraków. Ukochany przez intelektualistów i artystów. Czaruje niezmiennie swoim spokojem, opanowaniem, elegancja. Kusi miejscami magicznymi, pachnącymi starością, kryjącymi niezwykła historię,  niepozwalającymi o sobie zapomnieć.

 

hotel_polski_front_400

Właśnie w centrum zabytkowego Starego Miasta, kryje się jeden z najpiękniejszych i najstarszych krakowskich hoteli. Historia ‘Hotelu Polskiego pod Białym Orłem’ sięga bowiem XVIII wieku, a w wielu hotelowych pokojach można jeszcze podziwiać wspaniale zachowane pozostałości minionych epok.
Idealna lokalizacja hotelu tuż obok Bramy Floriańskiej sprzyja zwiedzaniu krakowskich zabytków w dzień, jak i poznawaniu nocnych tajemnic wąskich uliczek i małych restauracyjek w nocy.

 

hotel_polski_-_recepcja_400

Na wprost hotelu mieści się urokliwy Zaułek Książąt Czartoryskich z pomnikiem Merkurego autorstwa Bertela Thorvaldsena. Z okien hotelu widać średniowieczne Mury Warowne, na których krakowscy artyści prezentują swoje prace. Tuż za murami rozciąga się pas zieleni „Planty”– ulubione miejsce
spacerów i odpoczynku turystów, i mieszkańców Krakowa.
O krok od hotelu znajduje się Barbakan, Teatr Słowackiego, Dom Jana Matejki i Muzeum Książąt Czartoryskich oraz najsłynniejszy obraz Leonardo Da Vinci „Dama z Łasiczką”.

 

hotel_polski_apartament_212_1_400

hotel_polski_pokj_123_5_400

Po trzyminutowym spacerze podziwiać możemy Rynek Główny i Sukiennice.
Od Zamku na Wawelu dzieli nas jedynie 15- minutowy spacer Drogą Królewską.
Warto też zwiedzić położoną w pobliżu  zabytkową dzielnicę żydowską - Kazimierz.

Trzygwiazdkowy Hotel Polski „Pod Białym Orłem” oddaje do waszej dyspozycji w pełni wyposażone 1, 2, 3 – osobowe pokoje i luksusowe, komfortowe apartamenty.
Chętnie przyjmuje spragnione uroków Krakowa osoby prywatne, jak i organizuje konferencje biznesowe.

 

hotel_polski_korytarz_1_400

Jeżeli jeszcze nie oddychałeś krakowskim powietrzem lub bardzo za nim tęsknisz i czekasz na kolejne spotkanie polecamy nocleg w Hotelu Polskim „Pod Białym Orłem”, który urzecze Cie historią ukrytą we swoich wnętrzach i da kolejny mocny argument dla powrotu do Krakowa.


Więcej informacji o Hotelu na stronie  www.podorlem.com.pl .

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania hotelu:  http://www.youtube.com/watch?v=-9r_0dn9ZGo