Granie na komputerze potrafi być czynnością bardzo relaksującą. Potrafi jednak przynieść jeszcze więcej przyjemności, gdy używa się specjalnie zaprojektowanych akcesoriów dla graczy. Zrobimy więc krótki przegląd popularnych i przydatnych akcesoriów komputerowych.
Wszystko zależy od tego, jakie gatunki gier preferujemy. Co innego przyda się strategowi, co innego kierowcy, a jeszcze coś innego lotnikowi. Najczęstszym akcesorium, którego się używa niezależnie od gatunku gier jest zestaw klawiatura+mysz. Który produkt zasługuje na szczególną uwagę?

Zacznijmy od klawiatury. Tutaj naszym zdaniem najlepsza klawiatura dla gracza to Zboard. Czym się charakteryzuje? Jest to klawiatura, którą można przystosować do naszych własnych potrzeb. Opracowano specjalny system nakładek na klawiaturę, za pomocą których wygodniej jest sterować grami. Są moduły projektowane specjalnie dla niektórych tytułów, ale w standardowym zestawie otrzymujemy bazę, nakładkę standardową i uniwersalną nakładkę gracza. Co rzadko spotykane, klawiatura rozpozna aż 7 naciśniętych przycisków na raz (standardowo widziane są max 4). Klawiatura w wersji podstawowej kosztuje 180 zł, nakładki kosztują w granicach 70-90 zł.

Kolejny ważny element dla gracza – myszka. Niezastąpiona w grach FPP, które wymagają precyzji przy namierzaniu przeciwnika z ukrycia. Tutaj polecamy produkt znanej firmy Logitech. Model G9 to myszka z linii przeznaczonej specjalnie dla graczy. Jest specjalnie wyprofilowana, dobrze leży w dłoni. Dodatkowy atut to wielka rozdzielczość czujnika, bo aż 3200 dpi. Myszka zapamięta 5 różnych profili ustawień. Możemy ją też wyważyć odpowiednio do potrzeb – przewidziano w niej bowiem taką właśnie możliwość. Myszka kosztuje 345 zł.

Dla fana gier wyścigowych i symulacyjnych polecamy zestaw G25 Racing Wheel. W zestawie znajdziemy kierownicę, moduł zmiany biegów i pedały. Ale nie jest to byle jaki zestaw do gier wyścigowych. Mamy bowiem, tak jak w prawdziwym samochodzie z manualną skrzynią, 3 pedały. Również dźwignia zmiany biegów porusza się w układzie „H” – tak jakby nasz wirtualny pojazd miał 6-biegową skrzynię biegów. I sama kierownica o średnicy 28 cm. Jej kąt obrotu to aż… 900 stopni! To ponad 1 pełny obrót w obie strony. Luksus poczucia się jak w prawdziwym samochodzie kosztuje 1090 złotych.

Jeżeli więc mamy w rodzinie lub wśród znajomych kogoś, kto namiętnie pogrywa w rozmaite gry na komputerze, mamy idealne pole do popisu jeśli chodzi o dzień dziecka. Wszak w każdym z nas drzemie conieco z małego dziecka…