Niedawno pisaliśmy o tym, jakie akcesoria komputerowe nadają się najlepiej dla gracza. Dziś opiszemy kolejne komponenty, które bardzo uprzyjemniają granie.

Nie w każdy gatunek gier gra się dobrze na klawiaturze. O ile gry typu FPS czy strategiczne z klawiatury obsługuje się w miarę wygodnie, o tyle do zręcznościówek czy platformówek o wiele lepiej spisują się gamepady. Nowoczesne trendy nakazują, by pad był bezprzewodowy. Przykładowy model, na który polecamy zwrócić uwagę to Logitech Cordless Rumblepad 2. Precyzyjne sterowanie zapewnią zarówno 2 gałki, jak i klasyczny krzyżak. 10 dodatkowych przycisków możemy oprogramować wedle uznania. Oczywiście standardem jest tu system wibracyjny Vibration Feedback – dodaje on realizmu, gdyż skutki naszych poczynań możemy poczuć na własnym ciele. Za tego pada zapłacimy około 236 złotych.

Gra to nie tylko obraz, gra to także niesamowite efekty dźwiękowe i klimat kreowany przez muzykę. Do grania w zupełności wystarczy nam dobrej klasy zestaw 2.1, choć niewątpliwie zestaw 5.1 polepszy odczucia związane z dźwiękiem przestrzennym. Gdyby jednak wystarczały nam 2 głośniki i subwoofer to polecamy zestaw Logitech X-230. Grają czysto, wiernie odtwarzają dźwięk, charakteryzują się bardzo dobrym brzmieniem. Zestaw kosztuje około 245 złotych.

Fanom symulatorów lotu przyda się joystick. I tutaj godny polecenia wydaje się… Logitech (swoją drogą dziwnym trafem wszystkie polecane dziś produkty wyszły z fabryk tej firmy). Model Logitech Force 3D PRO ma 12 programowalnych przycisków. Posiada przepustnicę, obrót wokół osi pionowej. Charakterystyczną cechą jest wysoka czułość. Joystick kosztuje ok. 280 zł.

Wszystkie akcesoria dla graczy trzeba dobierać uwzględniając preferencje dotyczące ulubionego gatunku. Każdemu bowiem przyda się co innego