Większość turystów uważa, że Hiszpania i Portugalia nie są w stanie już niczym zaskoczyć. Słońce, plaża, unikalne skarby architektury, tapas – o tym wszystkim można przeczytać w przewodnikach jeszcze na długo przed wyjazdem. Ale atrakcyjność wypadu w tę część świata może się diametralnie zmienić w zależności od miejsca, w którym się zatrzymamy… Bo hotel to nie tylko miejsce, w którym się śpi. Czasem to cel sam w sobie.

A w Hiszpanii i Portugalii niewątpliwie jest w czym wybierać. Ci, którym marzy się powrót do czasów dzieciństwa, powinni odwiedzić hotel z pokojami, które są domami na drzewach. Fanów zimowej atmosfery miło zaskoczy możliwość zatrzymania się w… igloo. I to takie z jacuzzi i widokiem na rozgwieżdżone niebo! Coś ciekawego znajdzie się także dla amatorów chłodnego połączenia szkła i stali. Minimalistyczne wnętrza powinny bez problemu trafić w ich gusta. Natomiast osoby lubiące wszechogarniający luksus koniecznie muszą spędzić noc w czerwonej fortecy położonej na szczycie skarpy.

Brzmi intrygująco? A to zaledwie kilka przykładów niezwykłych hoteli, które poruszają wyobraźnię, rozbudzają wewnętrzną ciekawość, a czasem po prostu poprawiają humor. Całą ofertę można znaleźć w albumie stworzonym przez Davida Revellesa oraz Oscara Eliasa, który prezentuje 50 najbardziej niezwykłych obiektów na terenie Hiszpanii i Portugalii. Zdecydowanie polecamy wziąć pod uwagę podczas planowania najbliższych wakacji!


Autor: Marta Kowalczyk