Doskonale znany wielu turystom Peloponez może zachwycić nie tylko ruinami antycznych miast, ale i miejscami tworzącymi niemal baśniową scenerię. Każdy, kto chciałby poznać to niezwykłe oblicze Grecji , powinien odwiedzić Przylądek Akritas. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na podróżnych? Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym miejscu?

Z wizytą z baśniowym świecie


Jedną z największych osobliwości na półwyspie jest Zamek Baśni – budowla sprawiająca wrażenie jakby żywcem wyjętej z filmowej scenografii. Ta oryginalna budowla powstała w połowie XX wieku, a zdobiące ją dekoracje nawiązują przede wszystkim do walki Greków o niepodległość, toczonej w XIX wieku. Innym zamkiem, w którym można poznać dzieje greckich starań o uzyskanie niepodległości, jest Nowy Zamek w Pilos. W odróżnieniu od Zamku Baśni jest on „prawdziwym” zabytkiem, wzniesionym z okresie tureckim. To właśnie Turcy pod koniec XV wieku dostrzegli konieczność zabezpieczenia się przez wojskami weneckimi. Dziś w historycznych wnętrzach można podziwiać wyjątkową kolekcję grafik, które ukazują najważniejszych bohaterów wojny o niepodległość.

Weneckie oczy


Oprócz Nowego Zamku, który był ważną turecką fortecą w tej części Peloponezu, na uwagę zasługują warownie weneckie. Nazywane „Weneckimi Oczami” znajdowały się w Koroni oraz w Methoni. Te historyczne budowle można podziwiać do dziś. Zamek w Koroni jest doskonałym punktem widokowym, a na sąsiadującej z nim plaży można wypocząć do woli. Samo Methoni ma już zupełnie inny charakter. To warowny gród, w którym po dziś dzień można podziwiać wiekowe meczety oraz zabytkowe kościoły. Zachowały się tu również mury obronne oraz pozostałości fosy. Za tymi fortyfikacjami powstaje nowe miasto, znane jako jedna z ciekawszych miejscowości wypoczynkowych na terenie Peloponezu

By poczuć ducha Bizancjum


Zabytki weneckie i tureckie nie są jedynymi atrakcjami na tym przylądku. Można tu ujrzeć również ciekawy zameczek bizantyjski, który góruje nad rybacką osadą Kiparsia. Pięknie prezentuje się również tutejsze wybrzeże z malowniczymi klifami oraz kamienistymi, nieco jeszcze dzikimi plażami. To miejsce ma swój wyjątkowy urok, jest też jednym z bardziej atrakcyjnych punktów dla tych, którzy nie lubią poruszać się utartymi szlakami.

Wędrówka po najciekawszych zakątkach Peloponezu jest z pewnością świetną alternatywą dla tych, którzy chcą lato 2013 spędzić w wyjątkowy sposób. Niezwykłe atrakcje, które czekają na turystów na terenie Przylądka Akritas mogą dostarczyć im wielu mocnych wrażeń i na długo zapisać się w pamięci.