Każdy z nas w swojej szafie ma chodź jedne buty sportowe. Chociaż bardzo wiele osób nie chodzi w nich na co dzień, to jednak  buty produkowane przez Nike i Adidasa, są integralną częścią imagu wielu osób. W ostatnich latach coraz bardziej popularna stała się moda oldschoolowa, która swe korzenie czerpie z cudownych lat 80-tych i początku 90-tych w Stanach Zjednoczonych. To właśnie teraz coraz więcej osób decyduje się łączyc różnego rodzaju dodatki z tamtych lat.

Ikoną owych czasów są oldschoolowe buty Nika- Air Forcy ‘’jedynki’’. Przyznam się szczerze, że zawsze miałam do nich ogromną słabość. To czym wygrywają z Adidasami to przede wszystkim bardzo duży wybór różnorodnych kolorów oraz wzorów. Dlatego praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym Nike bardzo często wypuszcza na rynek bardzo mało unikatowych modeli, które są niepowtarzalne i dzięki temu unikniemy ewentualnemu spotkaniu osoby z bardzo podobnym modelem. Nike jak dla mnie są również solidniejsze od klasycznych butów firmy Adidas. Jeśli kupimy Air Forcy to spokojnie możemy w nich pochodzić przez ładnych parę lat.

Klasyczna linia Adidasa bezpośrednio nawiązuje do stylu vintage. Ciekawymi modelami są Metro Attitude, które swoim designem nawiązują do klasycznych modeli Nika, jednakże zachowując swój indywidualny charakter. Dla mężczyzn gorąco polecam Adidasy Torison bank, które  przywodzą nam na myśl początki lat 90-tych i fascynację wysokim obuwiem. Połączenie bieli z niebieskim, nawiązuje do klasycznych stonowanych kolorów Adidasa. To co sprawia, że Adidas przegrywa z Nikiem to przede wszystkim ograniczona ilość ciekawych wzorów. W Nike'u każdego roku pojawia się cała gama ciekawych Air Forców w tym coraz częściej również tych tematycznych oraz sygnowanych znanymi osobami. Kiedy to Adidas pogubił się w swoim designie i zamiast tworzyć całą gamę ciekawych modeli butów, ograniczył się tylko do kilku podstawowych…

Dlatego jeśli nie jesteście gorliwymi fanami niemieckiej marki, to może warto skusić się na klasykę wywodzącą się prosto ze Stanów Zjednoczonych, gdyż ten pojedynek zdecydowanie wygrywa Nike!