Gdy za oknami jesienna aura, nietrudno o dodatkowe kilogramy. W czasie jesieni i zimy zdecydowanie spada nasza aktywność fizyczna. Często wprawdzie korzystamy z zajęć fitness, jednak zazwyczaj po niedługim czasie stają się one dla nas nużące i nudne. Aby temu zapobiec forma Nike opracowała zupełnie nowy system ćwiczeń, który ma to zmienić.

Twórcą tego rodzaju treningu jest Jay Blahnik, uznawany za jednego z największych ekspertów w dziedzinie fitness. Jego metoda została opracowana tak, aby podczas wysiłku fizycznego angażować i kształtować wszystkie mięśnie ciała. Wykorzystuje pięć najważniejszych składników treningu sportowego i fitnessu- ćwiczenia kardio, równowagę, streching, siłę oraz stabilizację. Dzięki temu rodzajowi wysiłku fizycznego poprawiamy zwinność, dynamikę, koordynację ruchową a także spalamy tkankę tłuszczową. Jak wyglądają takie zajęcia? Wykorzystują przede wszystkim pracę zespołową, sportową rywalizację oraz poczucie koleżeństwa pomiędzy uczestnikami. Trenują oni podzielenie na drużyny, w obrębie których wybierają jednego lub dwóch kapitanów. Podczas ćwiczeń zespoły są różnie ustawione ( w linach, grupach, parach),a ich członkowie wzajemnie się motywują do pracy. Zajęcia odbywają się w tzw. arenie, wyznaczonej przez osiem pachołków.

Może ona znajdować się zarówno w pomieszczeniu jak i na świeżym powietrzu. Metoda wykorzystuje proste przybory takie jak piłki lekarskie, ciężarki, stepy, maty ( chociaż pojawiają się elementy nie wykorzystujące żadnego sprzętu). Interwałowa forma treningu ( naprzemienne wykonywanie ćwiczeń) sprawia, że nie jest on monotonny i nużący. Nike Dynamic Training skierowany jest do osób aktywnych i zdrowych, które interesują się treningiem sportowym. W Warszawie takie zacięcia dostępne są od października w sieci klubów fitness Gymansion.